Europejski Bieg Integracyjny 2014

Bieg Odsieczy Wiedenskiej 331

Organizatorzy zachęceni dużym zainteresowaniem ubiegłorocznym biegiem upamiętniającym 330. rocznicę Odsieczy Wiedeńskiej zaplanowali w dniach od 5go do 7go września 2014 roku kolejną edycję tego biegu pod nazwą „Europejski Bieg Integracyjny”. Przedmiotem projektu jest uhonorowanie 331. rocznicy Odsieczy Wiedeńskiej i przemarsz wojsk polskich pod Wiedeń” oraz upamiętnienie 10-rocznicy przystąpienia Polski wraz z Cyprem, Czechami, Estonią, Litwą, Łotwą, Maltą, Słowacją, Słowenią oraz Węgrami do Unii Europejskiej.

Bieg odbędzie się na trasie: Będzin – Siemianowice Śl. – Piekary Śl. – Bytom – Tarnowskie Góry – Gliwice oraz Breclav – Valtice – Poysdorf – Mistelbach – Kreutzstetten – Burg Kreuzenstein – Klosterneuburg – Keuneuburg – Kahlenberg/Wiedeń.

Uroczystość rozpoczęcia Biegu organizuje Komandoria Zagłębiowska wraz z Urzędem Miasta Będzin. Sztafetę biegową rozpocznie o godz. 9.00 z Podzamcza w Będzinie znany fundraiser Piotr Pogoń oraz Grzegorz Pastwa.

Kolejna zmiana sztafety, nastąpi w Parku Tradycji w Siemanowicach Śl. itd. do konca pierwszej trasy tj. do Gliwic gdzie Urzad Miasta Gliwice podejmie biegaczy posiłkiem regeneracyjnych na gliwickim Rynku. Ostatni etap Biegu rozpocznie się w niedzielę ok. godz. 7. rano, gdzie biegacze przeprawią się przez Dunaj kierując się na Klosterneuburg. Końcowe 5 km pokonają wraz z grupą biegaczy i rowerzystów z Wiednia, którzy będę im towarzyszyć do samego Sanktuarium Narodowego na Kahlenbergu. Tam wezmą udział w corocznych uroczystościach. Finał Biegu Odsieczy Wiedeńskiej jest częścią uroczystości z okazji 331 rocznicy Odsieczy Wiedeńskiej i 31 rocznicy obecności Ojca św. Jana Pawła II na Kahlenbergu podczas których przekazane zostaną przez kustosza Jego sanktuarium księdza dr Marcina Brzezińskiego z Warszawy relikwie Błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki.

Charakterystycznym elementem sztafety będzie ubiór zawodników informujący o celu Biegu .

Serdecznie zachęcamy kibicowania biegaczom na trasie.

„Projekt jest finansowany w ramach funduszy polonijnych Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej”

Patonat honorowy: EPP prof. Jerzy Buzek, EPP Marek Plura. Projekt realizowany jest przy współpracy z: Fundacją Semper Polonia, UM Szczyrk, UM Będzin, Komandorią Zagłębiowską, UM Siemianowice Śl., UM Piekary Śl., UM Tarnowskie Góry, Gminą Zbrosławice,UM Gliwice, Związkiem Górnośląskim, Stow. Artystów Niezależnych ” Marchołt”, Europejskim Stowarzyszeniem SILESIA

Dla przypomnienia ponieżej podajemy linki o ubieglorocznym Biegu 330 rocznicy Odsieczy Wiedeńskiej:

–    Zakończył się Bieg Husarii Polskiej
–    TEAM330 uskrzydleni husarzy XXI wieku
–    Bieg Odsieczy Wiedeńskiej – Film na YouTube 

Kategorie: Bieg Odsieczy Wiedeńskiej, Biegi i rekreacja, Wszyskie. Tagi: , , , , , , , . Autor: Redakcja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

O Redakcja

Polonia Sport – Serwis informacyjny dotyczący imprez sportowych organizowanych przy współpracy ośrodków polonijnych na całym świecie. Serwis ten opiera się na drukowanym biuletynie “Polonia Sport”, stronie internetowej www.poloniasport.com , audycjach Radia Polonia Sport i przekazywaniu aktualności przez FanPage na Facebooku. Głównym celem serwisu jest propagowanie sportu wśród Polonii na całym świecie, wspieranie i popularyzacja idei Światowych Igrzysk Polonijnych, Polonijnych Mistrzostw Świata oraz imprez z udziałem Polonii. Poprzez serwis informacyjny „Polonia Sport” pragniemy informować Polonię o bieżących i minionych wydarzeniach sportowych. Realizacji projektu przyświeca podtrzymywanie więzi z ojczyzną i polską kulturą, a także poznawanie i propagowanie kultury Polskiej poprzez sport, rekreację oraz projekty kulturalne i charytatywne. Uwaga! Jakiekolwiek powielanie, wykorzystywanie i dystrybucja zawartych na stronach internetowych należących do redakcji POLONIA SPORT materiałów dozwolona jest wyłącznie za zgodą właściciela. Warunkiem uzyskania zgody na wykorzystanie materiałów, do których prawa autorskie należą redakcji POLONIA SPORT jest przytoczenie ich w niezmienionej postaci wraz z widocznym i wyraźnym oznaczeniem: “Źródło – www.poloniasport.com” lub innym równoważnym, a jeśli publikacja jest w Internecie – wraz z aktywnym linkiem do strony, z której treść została pobrana. Prawa autorskie Treść serwisów internetowych należących do redakcji POLONIA SPORT wraz z podstronami i wszystkie ich elementy podlegają ochronie przewidzianej przez austriackie oraz międzynarodowe prawo, w tym w szczególności przez przepisy o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.