Laureaci konkursu „Moja Polska coraz piękniejsza …” w Instytucie Polskim w Wiedniu.

Konkurs Moja Polska coraz piekniejsza ...

Wiedeńska Polonia nie zawiodła i tłumnie stawiła się zobaczyć, jak młodzież widzi swój kraj i jak poradziła sobie z tematem zmian w Polsce na przestrzeni ostatnich 25 lat bo przecież wielu z nich nie osiągnęło jeszcze pełnoletności. Przyznać trzeba, że poziom konkursu był bardzo wysoki, a prace bardzo różnorodne. Jak ciekawe było podejście uczestników do tematu, obejrzeć można było na planszach zaprezentowanych w Instytucie Polskim.

Wystawa tych prezentacji potrwa jeszcze dwa miesiące, więc kto nie miał okazji być na wieczorze laureatów, tego zapraszamy do Instytutu Polskiego w Wiedniu na wystawę. Później wystawa „wyruszy” do Dublina, do Sofii  i kolejnych miast gdzie będzie prezentowana szerokiej publiczności.

Po bardzo efektownej prezentacji wybranych 100 zdjęc z prac zgłoszonych do konkursu  którą można obejżeć klikając na link –> https://www.facebook.com/video.php?v=436229773192974&set=vr.436229773192974&type=2&theater zaprezentowano prace zwycięzców  Dawida Ganczewa z Bułgaria i  Marcina Strzeleckiego z Polski w kategorii – film oraz odsłuchano nagrań Dagmary Kaziród z Polska i Włodzimierza Reszetów z Łotwy laureatów w kategorii – opowiadanie. Konkurs Moja Polska coraz piekniejsza ...Nagrody zwycięzcom wręczal Konsul Generalny RP w Austrii Andrzej Kaczorowski, wspierany przez artystkę, choreografkę i Miss Polonii w Austrii 2010 Agatę Moll. 

Andrzej Kempa Prezes stowarzyszenia „Światowe Igrzyska Polonijne – Polonia Austria” podał oficjalne wyniki konkursu i przedstawił laureatów natomiast Adam Turczyński odczytał listy od osób które przybyć nie mogły a także list Piotra Pogona do laureatów konkursu, który można odczytać klikając na link –> https://poloniasport.com/?p=2029. W części artystycznej wystąpiła Sabina Zapiór wraz z  akompaniatorką  pianistką Assel Ayapbergenova.

Prezes Andrzej Kempa - BeskidNews Moja Polska coraz piekniejsza ...

Dyr. Wojciech Więckowski i Prezes Andrzej Kempa

Nie zabrakło również smakołyków. Goście ze Szczyrku, z niezastąpioną pania Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Informacji, Sabiną Bugaj i przednim gazdą  i moderatorem „Wieczoru laureatów” Mateuszem Kurowskim uraczyli nas oscypkami, wiejską kiełbasą, pieczonymi mięsami, pasztetami, smalczykiem, pysznym szczyrkowskim chlebem i ciastem. Do tego była również tradycyjna lampka wina i smaczne napoje chłodzące. Przebieg uroczystości skrupulatnie zarejestrowała ekipa telewizji Beskid News. Relacji z rozdania nagród będziecie Państwo mogli już wkrótce posłuchać w audycji Radia Polonia Sport.

Patronat medialny nad konkursem objęli: TVP Polonia,  Radio Polonia Sport, Link to Poland, Campus und City Radio, Radio PoloNews.

Poniżej przypominam raz jeszcze wyniki konkursu. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

Dorota Fischer

W poniżej podanych kategoriach komisja konkursu „Moja Polska coraz piękniejsza czyli 25 lat zmian w niepodległej Polsce” z dniem 30.12.2014 podała następujące wyniki:

– konkurs fotograficzny
1. miejsce – Domagała Wojciech / Polska
2. miejsce – Pyć Karina / Polska
3. miejsce – Laszczak Agnieszka / Polska

– konkurs na najlepsze opowiadanie
1. miejsce – Kaziród Dagmara / Polska
2. miejsce – Reszetów Włodzimierz / Łotwa
3. miejsce – Piątkowski Marcin / Polska

– konkurs na krótki film
1. miejsce – Ganczew Dawid / Bułgaria
2. miejsce – Marcin Strzelecki / Polska
3. miejsce – Ryszard Kurowski / Polska

Nagrodę specjalną otrzymuje:
– Adam Kołodziejski

Wyróżnienia:
– Wierzbicki Maciej
– Wierzbicka Łucja
– Aleksandra Marszałek
– Justyna Marek
– Natalia Byrdy
– Karolina Tarnawa