JAN PAWEŁ WIELKI – JEGO MYŚLI I NASZE WSPOMNIENIA

logo-PKPDrodzy członkowie i sympatycy Polonijnego Klubu Podróżnika,
Witam was bardzo serdecznie i pragnę zaprosić do lektury kolejnych Nowości z PKP z których dowiecie się o najnowszych planach naszego Klubu.

Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w uroczystym wieczorze dedykowanym największemu podróżnikowi a zarazem pielgrzymowi świata wszechczasów…
JAN PAWEŁ WIELKI – JEGO MYŚLI I NASZE WSPOMNIENIA

W czasie tego wieczoru przypomnimy biografię Św. Jana Pawła II a także jego najważniejsze myśli i przesłania skierowane do nas Polaków. Zapraszamy również do przyniesienia waszych zdjęć zrobionych z polskim papieżem i krótkiego opowiedzenia przeżyc z tym związanych. Mile widziane są również kolekcje znaczków pocztowych, książek i innych publikacji o JPII.

Główną częścią wieczoru będzie multimedialna prezentacja pt:
Z polskim papieżem przez Amerykę i przez życie, w czasie której Jurek Majcherczyk opowie swoją historię, która zaczyna się jeszcze w Krakowie kiedy ks. Karol Wojtyła był Kardynałem a zakończy w Watykanie na Kanonizacji JPII. Opowie też o tym jak zdjęcie wożone na drzwiach samochodu chroniło jego i kolegów od nieszczęść, a JPII stał się duchowym uczestnikiem wyprawy. Pokaże również gdzie wysoko w Andach jest szkoła nosząca imię „Juan Pablo II” oraz Wodospady Jana Pawła II – pierwsza nazwa geograficzną nosząca Jego imię. Zobacz tutaj: http://www.fjp2.com/pl/aktualnosci/fundacja-aktualnosci/14836-in-homage-to-john-paul-ii-and-poland

Wstęp wolny!

Loteria z nagrodami, z której cały zysk przeznaczony jest na wsparcie szkoły im: „Jana Pawła II” w Peru. W czasie wieczoru będzie można spróbować słynnych papieskich „kremówek”, i wypić kawę. Serdecznie zapraszamy do aktywnego uczestniczenia w tym uroczystym wieczorze, szczególnie polonijną młodzież.
Prosimy o kontakt: 1-973-473-1249 lub info@odkrywcy.com.

Miejsca i daty:
18 Kwietnia, Sobota, 4:00pmObraz usunięty przez nadawcę.
w Kawiarence przy Parafii Św. Stanisława Kostki
189 Driggs Ave Brooklyn, NY

19 Kwietnia, Niedziela, 3:30pm
w Sali przy Parafii Św. Józefa
7 Parker Ave w Passaic, NJ

26 Kwietnia, Niedziela, 5:00pm
w Kościele Św. Teresy od Dzieciątka Jezus
131 E Edgar Rd, Linden, NJ

Organizatorzy:
Polonijny Klub Podróżnika oraz Archidiecezialne Sanktuarium Św. JPII w Linden, NJ.
Polska Fundacja Kulturalna w Clark, NJ; Rycerze Kolumba przy parafii w Linden, NJ.
Parafia Św. Józefa w Passaic, NJ; Parafia Św. Stanisława, Brooklyn, NY.

Kalendarz Podróżników
Zbliżają się lub już minęły rocznice znakomitych osiągnięć Polskich odkrywców i podrózników:
2 Kwietnia 2005 r. – W Rzymie w wieku 84 lat zmarł Karol Wojtyła, Papież Jan Paweł II, 264. następca Świętego Piotra. Pontyfikat Jana Pawła II trwał 26 lat 5 miesięcy i 16 dni. Był najdłuższym pontyfikatem w XX stuleciu i trzecim co do długości w dziejach Kościoła Powszechnego. Był rekordowy pod wieloma względami: 104 podróże apostolskie, 129 odwiedzonych krajów, prawie 1,3 milionów przemierzonych kilometrów, 1343 błogosławionych i 482 świętych.
7 kwietnia 1656 r. – zmarł Krzysztof Arciszewski, kartograf, admirał w służbie holenderskiej, pierwszy polski badacz Brazylii.
7 kwietnia 1884 r. – Urodził się Bronisław Malinowski, entolog, socjolog i antropolog. Badania terenowe nad kulturą prowadzone na Nowej Gwinei i Wyspach Triobriandzkich przyniosły mu światowy rozgłos. (zm. w 1942 r.)
14 kwietnia 1861 r. – Urodził się Stefan Szolc-Rogoziński, podróżnik, pisarz, etnograf, badacz Kamerunu i autor wielu książek o tym kraju i Afryce.
Dziękuję bardzo i jak zawsze proszę o szerokie rozpowszechnianie tego listu oraz o korzystanie z usług tych, którzy wspierają naszą działalność.

Z podróżniczym pozdrowieniem,
Jerzy Majcherczyk
Polonijny Klub Podróżnika

Kategorie: Inne, Ogłoszenia. Tagi: , , , , , , . Autor: Redakcja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

O Redakcja

Polonia Sport – Serwis informacyjny dotyczący imprez sportowych organizowanych przy współpracy ośrodków polonijnych na całym świecie. Serwis ten opiera się na drukowanym biuletynie “Polonia Sport”, stronie internetowej www.poloniasport.com , audycjach Radia Polonia Sport i przekazywaniu aktualności przez FanPage na Facebooku. Głównym celem serwisu jest propagowanie sportu wśród Polonii na całym świecie, wspieranie i popularyzacja idei Światowych Igrzysk Polonijnych, Polonijnych Mistrzostw Świata oraz imprez z udziałem Polonii. Poprzez serwis informacyjny „Polonia Sport” pragniemy informować Polonię o bieżących i minionych wydarzeniach sportowych. Realizacji projektu przyświeca podtrzymywanie więzi z ojczyzną i polską kulturą, a także poznawanie i propagowanie kultury Polskiej poprzez sport, rekreację oraz projekty kulturalne i charytatywne. Uwaga! Jakiekolwiek powielanie, wykorzystywanie i dystrybucja zawartych na stronach internetowych należących do redakcji POLONIA SPORT materiałów dozwolona jest wyłącznie za zgodą właściciela. Warunkiem uzyskania zgody na wykorzystanie materiałów, do których prawa autorskie należą redakcji POLONIA SPORT jest przytoczenie ich w niezmienionej postaci wraz z widocznym i wyraźnym oznaczeniem: “Źródło – www.poloniasport.com” lub innym równoważnym, a jeśli publikacja jest w Internecie – wraz z aktywnym linkiem do strony, z której treść została pobrana. Prawa autorskie Treść serwisów internetowych należących do redakcji POLONIA SPORT wraz z podstronami i wszystkie ich elementy podlegają ochronie przewidzianej przez austriackie oraz międzynarodowe prawo, w tym w szczególności przez przepisy o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.