Jak się zarejestrować na XVII Światowe Letnie Igrzyska Polonijne – Śląsk 2015

Igrzyska cz2 Kielce - 29015 czerwca upływa termin rejestracji uczestników XVII Światowych Letnich Igrzysk Polonijnych – Śląsk 2015. Ponieważ mamy sporo zapytań dotyczących zarówno procesu rejestracji, programu, regulaminów dyscyplin, informacji dotyczących bazy sportowej i noclegowej dlatego poniżej podajemy najważniejsze informacje opierając się na danych podanych przez organizatorów tej imprezy.

1. REJESTRACJA – odbywa się poprzez wypełnienie formularza podanego na stronie:
http://igrzyskaletnie.wspolnotapolska.org.pl/formularz_rejestracji.html
Ważne: zaznaczamy maksymalnie pięć dyscyplin, które warto wybrać po wcześniejszym zapoznaniu się z harmonogramem Igrzysk Polonijnych
http://igrzyskaletnie.wspolnotapolska.org.pl/upload/ckeditor/harm.pdf

Po wypełnieniu formularza, powinniśmy go wydrukować, podpisać i zabrać go ze sobą w celu przedłożenia go przy zameldowaniu na Igrzyskach (niestety nie są do tej pory podane punkty rejestracji zawodników oraz informacja gdzie będzie się mieścić tzw. Biuro Igrzysk Polonijnych).
Uwaga! Płatności podane na formularzu są błędnie podane z datą „do 5 czerwca” gdyż organizatorzy przesunęli ten termin na „do 15 czerwca”. Ponieważ na wszystkich Igrzyskach Polonijnych, które do tej pory były rozgrywane nigdy nie żądano opłat za hotele i wyżywienie przed Igrzyskami (a szczególnie na 2 miesiące przed nimi) oraz ponieważ jak do tej pory nie żądano od uczestników opłat za dyscypliny dlatego mamy nadzieję, że organizatorzy przemyślą jeszcze raz ostateczny termin rejestracji oraz dopuszczą wpłaty związane z Igrzyskami Polonijnymi na Śląsku bezpośrednio w Biurze Igrzysk.

2. REGULAMIN IGRZYSK
– koniecznie trzeba przeczytać regulamin igrzysk, również i w regulaminie błędnie podana data rejestracji na Igrzyska Polonijne tj. „do 5 czerwca” ponieważ aktualny termin jest „do 15 czerwca”
http://igrzyskaletnie.wspolnotapolska.org.pl/strona/regulamin_igrzysk,4.html

3. REGULAMINY DYSCYPLIN
– warto zapoznać się z regulaminami dyscyplin Igrzysk Polonijnych. Regulaminy są bardzo ogólnikowe i w niektórych przypadkach kolidują z regulaminem ogólnym ale mamy nadzieję, że w najbliższym czasie te nieścisłości zostaną dopracowane. Również oczekujemy na podanie regulaminów konkurencji, które są w trakcie przygotowań. Ponieważ nie ma jeszcze wyznaczonych osób odpowiedzialnych za organizację zawodów dlatego sugerujemy aby wszystkie pytania kierować do koordynatora zawodów sportowych tzn. do pana Krystiana Fajkisa – mail: krystian.fajkis63@gmail.com , tel: +48 735-319-621
http://igrzyskaletnie.wspolnotapolska.org.pl/regulaminy_zawodow.html

Uwaga! Ponieważ w formularzu zgłoszeniowym podajemy swój wiek w 7 kategoriach wiekowych, które różnią się zasadniczo od kategorii wiekowych poszczególnych dyscyplin dlatego po zamknięciu procesu rejestracji do zawodów trudno będzie organizatorom określić ilość zawodników w danej dyscyplinie a tym bardziej w konkretnej konkurencji. Może dojść nawet do takiej sytuacji, że decyzję o tym czy dana konkurencja odbędzie się zgodnie z regulaminem igrzysk czy też nie organizatorzy będą mogli dopiero podjęć tuż przed zawodami.

4. KONTAKT
wszelkie szczegółowe pytania prosimy kierować do organizatorów drogą emailową lub telefonicznie
http://igrzyskaletnie.wspolnotapolska.org.pl/kontakt.html

5. PROGRAM IGRZYSK – OGÓLNIE
02.08.2015
Igrzyska Polonijne na Śląsku rozpoczynają się Mszą św. inaugurującą Igrzyska w Katowicach w Katedrze Chrystusa Króla o godzinie 12.00 . Oficjalna Inauguracja Światowych Igrzysk Polonijnych – Śląsk 2015 odbędzie się w Rybniku o godz. 20.00. Ceremonia otwarcia będzie transmitowana prze TVP POLONIA od godz. 20.40, podczas tej uroczystości wystąpi zespoł PECTUS.

03 – 04.08.2015
09.00 – zawody sportowe
18.00 – Wioska Olimpijska Wodzisław Śl.

05 – 06.08.2015
09.00 – zawody sportowe
18.00 – Wioska Olimpijska Sosnowiec

07.08.2015
09.00 – zawody sportowe
18.00 – Wioska Olimpijska Chorzów

08.08.2015
09.00 – zawody sportowe,
15.00 – Piknik Polonijny w Parku Śląskim w Chorzowie
18.00 – zakończenie Światowych Igrzysk Polonijnych, przewidziane są koncerty Sebastiana Riedla & Cree oraz Zespółu Pieśni i Tańca “Mały Śląsk”

(źródło http://igrzyskaletnie.wspolnotapolska.org.pl )

Kategorie: Wszyskie. Autor: Redakcja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

O Redakcja

Polonia Sport – Serwis informacyjny dotyczący imprez sportowych organizowanych przy współpracy ośrodków polonijnych na całym świecie. Serwis ten opiera się na drukowanym biuletynie “Polonia Sport”, stronie internetowej www.poloniasport.com , audycjach Radia Polonia Sport i przekazywaniu aktualności przez FanPage na Facebooku. Głównym celem serwisu jest propagowanie sportu wśród Polonii na całym świecie, wspieranie i popularyzacja idei Światowych Igrzysk Polonijnych, Polonijnych Mistrzostw Świata oraz imprez z udziałem Polonii. Poprzez serwis informacyjny „Polonia Sport” pragniemy informować Polonię o bieżących i minionych wydarzeniach sportowych. Realizacji projektu przyświeca podtrzymywanie więzi z ojczyzną i polską kulturą, a także poznawanie i propagowanie kultury Polskiej poprzez sport, rekreację oraz projekty kulturalne i charytatywne. Uwaga! Jakiekolwiek powielanie, wykorzystywanie i dystrybucja zawartych na stronach internetowych należących do redakcji POLONIA SPORT materiałów dozwolona jest wyłącznie za zgodą właściciela. Warunkiem uzyskania zgody na wykorzystanie materiałów, do których prawa autorskie należą redakcji POLONIA SPORT jest przytoczenie ich w niezmienionej postaci wraz z widocznym i wyraźnym oznaczeniem: “Źródło – www.poloniasport.com” lub innym równoważnym, a jeśli publikacja jest w Internecie – wraz z aktywnym linkiem do strony, z której treść została pobrana. Prawa autorskie Treść serwisów internetowych należących do redakcji POLONIA SPORT wraz z podstronami i wszystkie ich elementy podlegają ochronie przewidzianej przez austriackie oraz międzynarodowe prawo, w tym w szczególności przez przepisy o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.