Już za tydzień rozpoczyna się KURS SPORTÒW ZIMOWYCH

polonijny Kurs Sportów ZimowychW sobotę, 23. stycznia 2016 r. rozpocznie się w Ehrwald w Austrii polonijny kurs sportów zimowych, którego celem jest przygotowanie Polonusów do startu w bliżających się XII Światowych Zimowych Igrzyskach Polonijnych – Podkarpackie 2016. Kurs prowadzony jest przez intruktorów Austriackiego Zwiazku Narciarskiego. Podczas pobytu zaplanowane są popołudniowe warsztaty dotyczące Igrzysk Polonijnych i realizacji wspólnych projektów sportowych, spotkanie integracyjne ze znanym sportowcem ( niespodzianka ) oraz zawody “O odrobinę zdrowia”.

Terminy:
od soboty, 23.01.2016 – do środy, 27.01.2016
od soboty, 23.01.2016 – do soboty, 30.01.2016

Więcej informacji udzielają Janusz Pauli +43 676 9413560 lub Andrzej Kempa +43 676 9174865, email: office@igrzyskapolonijne.at • www.PoloniaSport.com • www.facebook.com/PoloniaSport

Wstępny program naszego kursu podajemy poniżej.

(Ostateczny program będzie podany podczas wieczoru informacyjnego w sobotę.)

Narciarstwo zjazdowe

Sobota, 23.01.2016.
– Przyjazd, zakwaterowanie, ew.spacer aklimatyzacyjny ( wprowadzenie w Nordic Walking).
– 20.30    Wieczor informacyjny w hotelu Rustika.

Niedziela, 24.01.2016
– Skiguiding w Lermoos.
– serwis techniczny w narciarni (Rustika) / lub basen
– po kolacji spotkanie dyskusyjne/warsztaty w hotelu Rustika – cz.1

Poniedzialek, 25.01.2016
– Skiguiding Ehrwalder Alm.
– 20.00 Skishow Szkoly Narciarskiej z Lermoos.
  (dojscie połączone z nauka Nordic Walking).
– po kolacji spotkanie dyskusyjne/warsztaty w hotelu Rustika – cz.2

Wtorek, 26.01.2016
– Skiguiding Wetterstein
– zawody (slalom)
– lub zastępczo wjazd gondolą na Zugspitze
– Pozegnalna kolacja + dekoracja zwyciezcow.

Środa, 27.01.2016
– ew. wprowadzenie w narciarstwo klasyczne + biathlon ( 1 – 1,5 godz.)
– Wyjazd.

Narciarstwo biegowe

Sobota, 23.01.2016
– Przyjazd, zakwaterowanie, ew. wprowadzenie w Nordic Walking
– 20.30 wieczor informacyjny w hotelu Rustika.

Niedziela, 24.01.2016
– Szkolenie techniki na trasach w Moos
– serwis techniczny w narciarni hotelu Rustika
– ew. basen

Poniedzialek, 25.01.2016
– Wedrowka do jeziora Heiterwang ( powrot pociagiem)
– 20.00. Skishow Szkoly Narciarskiej z Lermoos.

Wtorek, 26.01.2016
– Trening techniczny w terenie ( zjazdy,skrety)
– Biathlon + Mini zawody.
– Pozegnalna kolacja.

Środa, 27.01.2016
– ew. biegi lub biathlon ( 1-1,5 godz.)
– wyjazd

Fakultatywnie: biathlon (karabinek laserowy), nordic walking, snowboard, saneczkarstwo
dodatkowo dla chętnych serwis nart plus smarowanie! (inkl. kurs narciarski, serwis nart, smarowanie nart, warsztaty popoludniowe i start w zawodach)


“Zugspitzarena” to 55 wyciagow, 150 km tras zjazdowych o rożnym stopniu trudności, 120 km tras biegowych, 60 km tras do nordic walking, saneczkarstwo nocne na wydzielonych, oświetlonych stokach, lodowiska i hala tenisowa
.

Przypominamy, że XII Światowe Zimowe Igrzyska Polonijne  odbędą się w dniach od 27. lutego do 5. marca 2016 w Ustrzykach Dolnych, Przemyślu Sanoku natomiast baza noclegowa znajduje się w Arłamówie.

Rejestracja zawodników na — > http://igrzyskazimowe.wspolnotapolska.org.pl/rejestracja

Kategorie: Igrzyska Zimowe, Ogłoszenia, Podkarpackie 2016, Wszyskie. Tagi: , , , , , , , , , , , , , , . Autor: Redakcja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

O Redakcja

Polonia Sport – Serwis informacyjny dotyczący imprez sportowych organizowanych przy współpracy ośrodków polonijnych na całym świecie. Serwis ten opiera się na drukowanym biuletynie “Polonia Sport”, stronie internetowej www.poloniasport.com , audycjach Radia Polonia Sport i przekazywaniu aktualności przez FanPage na Facebooku. Głównym celem serwisu jest propagowanie sportu wśród Polonii na całym świecie, wspieranie i popularyzacja idei Światowych Igrzysk Polonijnych, Polonijnych Mistrzostw Świata oraz imprez z udziałem Polonii. Poprzez serwis informacyjny „Polonia Sport” pragniemy informować Polonię o bieżących i minionych wydarzeniach sportowych. Realizacji projektu przyświeca podtrzymywanie więzi z ojczyzną i polską kulturą, a także poznawanie i propagowanie kultury Polskiej poprzez sport, rekreację oraz projekty kulturalne i charytatywne. Uwaga! Jakiekolwiek powielanie, wykorzystywanie i dystrybucja zawartych na stronach internetowych należących do redakcji POLONIA SPORT materiałów dozwolona jest wyłącznie za zgodą właściciela. Warunkiem uzyskania zgody na wykorzystanie materiałów, do których prawa autorskie należą redakcji POLONIA SPORT jest przytoczenie ich w niezmienionej postaci wraz z widocznym i wyraźnym oznaczeniem: “Źródło – www.poloniasport.com” lub innym równoważnym, a jeśli publikacja jest w Internecie – wraz z aktywnym linkiem do strony, z której treść została pobrana. Prawa autorskie Treść serwisów internetowych należących do redakcji POLONIA SPORT wraz z podstronami i wszystkie ich elementy podlegają ochronie przewidzianej przez austriackie oraz międzynarodowe prawo, w tym w szczególności przez przepisy o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.