Andrzej Bartniak – odszedł od nas wspaniały człowiek! Były mistrz Polski w zapasach.

Andrzej BartniakPogrążeni w głębokim smutku i bólu zawiadamiamy, że w dniu 24 lipca 2016 roku o godzinie 10:00 odszedł od nas ukochany ojciec, Andrzej Bartniak. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek, 05. sierpnia br. roku o godz. 12.00 na starym cmentarzu w Zgierzu przy ul. Piotra Skargi.

Wszystkich przyjaciół zamieszkałych w Austrii informujemy, że Msza święta w intencji zmarłego zostanie odprawiona w niedzielę, 28 sierpnia br. o godzinie 11:00 w Kościele Sióstr Salezjanek, 1030 Wien, Rennweg 10.

Kochający synowie Robert i Dawid z rodzinami.

 

To był piękny słoneczny lipcowy weekend, sobota, Wiedeń, Donauinsel, kolejny cardio-trening na rowerze. Świetna sprawność, kondycja, siła, podwyższona dynamika, niespodziewane zachowanie spacerowiczów, pierwsza próba uniknięcia kolizji i poszkodowania innych, druga próba, nagle potężny betonowy filar mostu Praterbrücke i … koniec treningu, weekendu, planów treningowych i życia w sportowej pasji. Lekarze podjęli jeszcze walkę o jego życie ale za niego nikt do tej pory nic nie wygrywał, więc ta walka została przegrana.

Andrzej – po 16 dniach wspomagania przez urządzenia podtrzymujące życie – zmarł w wiedeńskim szpitalu AKH. Wiadomość o jego śmierci była tak szokująca, że wielu z nas nie może się z nią pogodzić i myślę, że są tacy jak np. ja, którzy jej nie zaakceptują! Wyobrażam sobie, że Andi niespodziewanie wyjechał gdzieś na dłużej i nie pożegnał się aby nie tęsknić za mocno po rozstaniach, więc my spokojnie poczekamy na „Andiego”. Zapewnie równie niespodziewanie się kiedyś zobaczymy, a kiedy to będzie, to już Pan Bóg sam nam zaplanuje.
Do zobaczenia przyjacielu, twoj Andiucha-Burczymucha.
(tym zwrotem często się żegnał ze mną)

Andrzej Bartniak – urodzony w Zgierzu 22.11.1953, zapaśnik KS BORUTA Zgierz i WKS GRUNWALD Poznań oraz wiedeńskiego klubu 1120 Ringen Club, od prawie półwieku aktywny sportowiec, miał za sobą 15-letnie doświadczenie sportowe w austriackiej Bundeslidze. Andrzej był mistrzem Polski w latach 1972-1974, zdobywcą wielu nagród i pucharów, był trenerem austriackich zapaśników, organizatorem zawodów zapaśniczych m.in. Międzynarodowego Turnieju Zapaśniczego im. Josefa Friedrichkeita. Był wielkim sympatykiem i propagatorem zapasów. Uwielbiał jeździć na rowerze i biegać. Był również bardzo zaangażowany z sprawy społeczne, jeden z członków komitetu założycielskiego a później wieloletni Członek Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Sportowego w Austrii, wspólorganizator wielu edycji Balu Sportowca w Austrii i Polskiej Niedzieli Sportowej, wspierał imprezy charytatywne jak Finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Wiedniu, Friedenslauf – bieg wokół wiedeńskiego ratusza, był członkiem stowarzyszenia Światowe Igrzyska Polonijne – Polonia Austria. Andrzej skończył szkołę muzyczną specjalność akordeon, dzięki pogodnej naturze i muzycznym umiejętnościom był częstym gościem wielu polonijnych wydarzeń, których program artystyczny ubarwiał radosną muzyką. Zawodowo od ponad 30 lat był kierowcą autobusowym. Umiejętność bezpiecznej jazdy i zaangażowania w sprawy polonijne sprawdzały się podczas organizowanych przez Szkołę Polską wyjazdów dla dzieci i młodzieży do obozów zagłady w Gusen i Mauthausen. Andrzej był pierwszym, który organizował na Dni Pamięci transport i czuwał nad bezpieczeństwem podróżujących jako kierowca. Hobbystycznie regularnie uczestniczył w Oldtimer Rallye– AGIP Rallye di Vienna oraz brał udział w corocznych paradach oldtimerów. Chlubą jego był  z 1933 roku motor BMW. Za zasługi dla Polskiego Ruchu Olimpijskiego m.in. za wkład, pracę i organizowanie zawodów zapaśniczych otrzymał „Brązowy Medal PKOl”.

Andrzeju, dziekujemy Ci za Twoją pracę i serce które włożyłeś w działalność dla „drugiego człowieka” oraz za Twoją wrażliwość na sprawy społeczne. Szczególnie dziękujemy Ci w imieniu Twoich przyjaciół, koleżanek i kolegów z Polonii Austriackiej oraz w imieniu sportowego Teamu Austria,
Andrzej Kempa.

Kategorie: Inne, Ogłoszenia, Wszyskie. Tagi: , , , , , , , , , . Autor: Redakcja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

O Redakcja

Polonia Sport – Serwis informacyjny dotyczący imprez sportowych organizowanych przy współpracy ośrodków polonijnych na całym świecie. Serwis ten opiera się na drukowanym biuletynie “Polonia Sport”, stronie internetowej www.poloniasport.com , audycjach Radia Polonia Sport i przekazywaniu aktualności przez FanPage na Facebooku. Głównym celem serwisu jest propagowanie sportu wśród Polonii na całym świecie, wspieranie i popularyzacja idei Światowych Igrzysk Polonijnych, Polonijnych Mistrzostw Świata oraz imprez z udziałem Polonii. Poprzez serwis informacyjny „Polonia Sport” pragniemy informować Polonię o bieżących i minionych wydarzeniach sportowych. Realizacji projektu przyświeca podtrzymywanie więzi z ojczyzną i polską kulturą, a także poznawanie i propagowanie kultury Polskiej poprzez sport, rekreację oraz projekty kulturalne i charytatywne. Uwaga! Jakiekolwiek powielanie, wykorzystywanie i dystrybucja zawartych na stronach internetowych należących do redakcji POLONIA SPORT materiałów dozwolona jest wyłącznie za zgodą właściciela. Warunkiem uzyskania zgody na wykorzystanie materiałów, do których prawa autorskie należą redakcji POLONIA SPORT jest przytoczenie ich w niezmienionej postaci wraz z widocznym i wyraźnym oznaczeniem: “Źródło – www.poloniasport.com” lub innym równoważnym, a jeśli publikacja jest w Internecie – wraz z aktywnym linkiem do strony, z której treść została pobrana. Prawa autorskie Treść serwisów internetowych należących do redakcji POLONIA SPORT wraz z podstronami i wszystkie ich elementy podlegają ochronie przewidzianej przez austriackie oraz międzynarodowe prawo, w tym w szczególności przez przepisy o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.