Ogólnopolski Turniej Mini Siatkówki Dziewcząt w Kołobrzegu

mini-siatkowka-489x325

Fotografia © Szkoła Podstawowa Nr 6 w Kołobrzegu

W turnieju tym swój udział potwierdziły 24. najlepsze zespoły z całej Polski. Są wśród nich medaliści Mistrzostw Polski, uczestnicy finałów Mistrzostw Polski, mistrzowie i medaliści swoich Mistrzostw Województwa oraz najlepsze zespoły z województwa zachodniopomorskiego. Turniej jest organizowany cyklicznie od 2005 i ma charakter Ogólnopolski.

Drużyny organizatorów tworzą w większości uczennice klas IV-VI Szkoły Podstawowej Nr 6 w Kołobrzegu, które zrzeszone są w UKS OPP Powiat Kołobrzeski.

Dziewczęta w 2011, 2012 i 2013 startowały z dużym powodzeniem w wielu Turniejach Ogólnopolskich w całej Polsce – w większości je wygrywając. Dzięki osiągniętym wynikom i reprezentowanemu poziomowi sportowemu na kołobrzeski turniej przyjeżdżają najbardziej liczące się zespoły w Polsce.

W czerwcu 2013 dziewczęta ze Szkoły Podstawowej Nr 6 w Kołobrzegu zdobyły brązowy medal na Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego, a w barażach makroregionalnych zajęły piąte miejsce.

W czerwcu 2012 wygrywając Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego uzyskały awans do Mistrzostw Polski /kwalifikowali się tylko mistrzowie województw 16 zespołów i 8 zespołów z baraży Makroregionalnych/.

We wrześniu 2011 na odbywających się w Zabrzu Mistrzostwach Polski w gronie 24 najlepszych zespołów z całej Polski dziewczęta po rozegraniu 10 meczów zdobyły V-ce Mistrzostwo Polski w kategorii dwójek.

Patronat nad turniejem objęły: Polska Fundacja Siatkówki, Zachodniopomorski Związek Piłki Siatkowej, Gazeta Kołobrzeska, Link to Poland i Polonia Sport.

plakat-TURNIEJ-AKTUALNY

źródło: www.linktopoland.com

Kategorie: Inne, Turniej Mini Siatkówki Dziewcząt, Wszyskie. Tagi: , , , , , , , , . Autor: Redakcja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

O Redakcja

Polonia Sport – Serwis informacyjny dotyczący imprez sportowych organizowanych przy współpracy ośrodków polonijnych na całym świecie. Serwis ten opiera się na drukowanym biuletynie “Polonia Sport”, stronie internetowej www.poloniasport.com , audycjach Radia Polonia Sport i przekazywaniu aktualności przez FanPage na Facebooku. Głównym celem serwisu jest propagowanie sportu wśród Polonii na całym świecie, wspieranie i popularyzacja idei Światowych Igrzysk Polonijnych, Polonijnych Mistrzostw Świata oraz imprez z udziałem Polonii. Poprzez serwis informacyjny „Polonia Sport” pragniemy informować Polonię o bieżących i minionych wydarzeniach sportowych. Realizacji projektu przyświeca podtrzymywanie więzi z ojczyzną i polską kulturą, a także poznawanie i propagowanie kultury Polskiej poprzez sport, rekreację oraz projekty kulturalne i charytatywne. Uwaga! Jakiekolwiek powielanie, wykorzystywanie i dystrybucja zawartych na stronach internetowych należących do redakcji POLONIA SPORT materiałów dozwolona jest wyłącznie za zgodą właściciela. Warunkiem uzyskania zgody na wykorzystanie materiałów, do których prawa autorskie należą redakcji POLONIA SPORT jest przytoczenie ich w niezmienionej postaci wraz z widocznym i wyraźnym oznaczeniem: “Źródło – www.poloniasport.com” lub innym równoważnym, a jeśli publikacja jest w Internecie – wraz z aktywnym linkiem do strony, z której treść została pobrana. Prawa autorskie Treść serwisów internetowych należących do redakcji POLONIA SPORT wraz z podstronami i wszystkie ich elementy podlegają ochronie przewidzianej przez austriackie oraz międzynarodowe prawo, w tym w szczególności przez przepisy o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.