Siatkarskie złoto dla drużyny Polskiego Towarzystwa Lekarskiego w Mińsku

Polonia Medyczna MinskSiatkarskie złoto dla drużyny Polskiego Towarzystwa Lekarskiego w Mińsku na XIV Igrzyskach Lekarskich. W dniach 14-18 września 2016r. na obiektach Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem odbyły się XIV Letnie Igrzyska Lekarskie. W imprezie udział brali lekarze z całej Polski i rywalizowali  w różnych konkurencjach: piłka nożna, koszykówka, siatkówka, lekkoatletyka, pływanie, kolarstwo, szosowe, tenis ziemny, tenis stołowy, siatkówka plażowa, badminton i inne.

W Igrzyskach Lekarskich wzięła udział drużyna lekarzy-siatkarzy Polskiego Towarzystwa Lekarskiego z Mińska „Polonia Medyczna Mińsk”. Drużyna „Polonia Medyczna Mińsk” narodziła się z końcem 2013 r., jednocząc na parkiecie doświadczonych lekarzy oraz młodych adeptów zawodu z Mińska i okolic. Debiutem było uczestnictwo w XII Igrzyskach Lekarskich w 2014r w Zakopanem i XV Mistrzostwach Polski Lekarzy w Pilce Siatkowej w Wieluniu w marcu 2015r.

Inauguracją były XIII Letnie Igrzyska Lekarskie w Zakopanem w 2015 roku, gdzie jako „czarny koń” Igrzysk, Polonia Medyczna z Mińska wygrała większość meczów fazy grupowej, pokonując mistrza ubiegłego roku Łódź i w meczu półfinałowym pokonała drużynę Mińsk Onkologia. Ale w spotkaniu finałowym ekipie Silesii drużyna Polonii Medycznej uległa. Na Igrzyskach Lekarskich w 2015 roku lekarze z Mińska zdobyli siatkarskie srebro.

W tym roku, na Igrzyskach Lekarskich drużyna z Mińska w półfinale pokonała mistrza ubiegłego roku Silesię, a w meczu finałowym pokonała Lódź. Do Mińska wrócili się ze złotem.

Lekarze z Mińska  byli uczestnikami największej sportowej imprezy organizowanej dla polskich lekarzy.
Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni poziomem organizacyjnym, a przede wszystkim sportowym tego turnieju.
Trzeba odznaczyć, że wyrównany, stosunkowo wysoki poziom rozgrywek zapewnił dużą dawkę sportowych emocji.

Drużyna „Polonia Medyczna Mińsk” zajęła 1 miejsce. Nasza drużyna planuje walkę o złoty krążek na XVII Mistrzowstwach Polski Lekarzy w Siatkówce Halowej w 2017 r. i uczestnictwo w XV Igrzyskach Lekarskich w 2017 r.

Zakopane, 14-18 września 2016 r.
Foto i tekst: Rusłan Horodko

Kategorie: Inne, Ogłoszenia, Siatkówka, Wszyskie. Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , . Autor: Redakcja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

O Redakcja

Polonia Sport – Serwis informacyjny dotyczący imprez sportowych organizowanych przy współpracy ośrodków polonijnych na całym świecie. Serwis ten opiera się na drukowanym biuletynie “Polonia Sport”, stronie internetowej www.poloniasport.com , audycjach Radia Polonia Sport i przekazywaniu aktualności przez FanPage na Facebooku. Głównym celem serwisu jest propagowanie sportu wśród Polonii na całym świecie, wspieranie i popularyzacja idei Światowych Igrzysk Polonijnych, Polonijnych Mistrzostw Świata oraz imprez z udziałem Polonii. Poprzez serwis informacyjny „Polonia Sport” pragniemy informować Polonię o bieżących i minionych wydarzeniach sportowych. Realizacji projektu przyświeca podtrzymywanie więzi z ojczyzną i polską kulturą, a także poznawanie i propagowanie kultury Polskiej poprzez sport, rekreację oraz projekty kulturalne i charytatywne. Uwaga! Jakiekolwiek powielanie, wykorzystywanie i dystrybucja zawartych na stronach internetowych należących do redakcji POLONIA SPORT materiałów dozwolona jest wyłącznie za zgodą właściciela. Warunkiem uzyskania zgody na wykorzystanie materiałów, do których prawa autorskie należą redakcji POLONIA SPORT jest przytoczenie ich w niezmienionej postaci wraz z widocznym i wyraźnym oznaczeniem: “Źródło – www.poloniasport.com” lub innym równoważnym, a jeśli publikacja jest w Internecie – wraz z aktywnym linkiem do strony, z której treść została pobrana. Prawa autorskie Treść serwisów internetowych należących do redakcji POLONIA SPORT wraz z podstronami i wszystkie ich elementy podlegają ochronie przewidzianej przez austriackie oraz międzynarodowe prawo, w tym w szczególności przez przepisy o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.