II Polonijne Mistrzostwa Świata w Gdańsku

stewa_LOGO-MISTRZOSTW_maleInformujemy, iż II Polonijne Mistrzostwa Świata odbędą się od 7 do 8 lipca 2012r. w Gdańsku na akwenie Martwej Wisły na wysokości mostu wantowego im. Jana Pawła II w Gdańskim Ośrodek Szkoleń Motorowodnych – Przystań Jachtowa „STEWA” ul. Tarcice 15 (kontakt mailowy do organizatora: jan.marzec@wp.pl, tel. 518 458 791).

Organizacja II Polonijnych Żeglarskich Mistrzostw Świata w Gdańsku ma na celu umacnianie więzi uczestników i ich rodzin i bliskich z krajem ojczystym, pokazywanie piękna przyrody, architektury i kultury Polski oraz jej osiągnięć i rozwoju, propagowanie żeglowania po Bałtyku, a przede wszystkim integrowanie Polonii z Polakami zamieszkałymi w kraju, a także ożywianie dróg wodnych oraz akwenów Gdańska poprzez popularyzowanie żeglarstwa. Ma również na celu podkreślenie walorów morskich Gdańska i dostępności miasta dla żeglarzy. Impreza ta organizowana uprzednio w Polskim Jacht Klubie przy Polskim Klubie w Wiedniu, a kontynuowana w Gdańsku wspomaga wzajemną integrację środowisk polonijnych oraz popularyzuje ideę łączenia się żeglarzy polskich i polonijnych w struktury ponadnarodowe.

Przeprowadzenie regat stanowi zaszczyt dla Gdańskiego Ośrodka Szkoleń Motorowodnych – Przystań Jachtowa „STEWA”, któremu powierzono organizację regat popularyzujących nie tylko współzawodnictwo sportowe ale również promujące Polskę i Miasto Gdańsk.

O mistrzostwach

plakat_nCelem wydarzenia będącego kontynuacją I Polonijnych Żeglarskich Mistrzostw Świata w Wiedniu jest przede wszystkim popularyzacja żeglarstwa w środowiskach polonijnych oraz konsolidacja tych środowisk z krajem ojczystym, a także wyłonienie najlepszej polonijnej załogi żeglarskiej. Przeprowadzenie regat stanowi zaszczyt dla Gdańskiego Ośrodka Szkoleń Motorowodnych „STEWA” Przystań Jachtowa, któremu powierzono organizację regat popularyzujących nie tylko współzawodnictwo sportowe, ale również promujące Polskę i Miasto Gdańsk.

Organizacja II Polonijnych Żeglarskich Mistrzostw Świata w Gdańsku ma na celu umacnianie więzi uczestników, ich rodzin i bliskich z krajem ojczystym, pokazywanie piękna przyrody, architektury i kultury Polski oraz jej osiągnięć i rozwoju, propagowanie żeglowania po Bałtyku, a przede wszystkim integrowanie Polonii z Polakami zamieszkałymi w kraju, a także ożywianie dróg wodnych oraz akwenów Gdańska poprzez popularyzowanie żeglarstwa. Ma również na celu podkreślenie walorów morskich Gdańska i dostępności miasta dla żeglarzy.

Impreza ta organizowana uprzednio w Polskim Jacht Klubie przy Polskim Klubie w Wiedniu, a kontynuowana w Gdańsku wspomaga wzajemną integrację środowisk polonijnych oraz popularyzuję idei łączenia się żeglarzy polskich i polonijnych w struktury ponadnarodowe.

źródło: Gdański Ośrodek Szkoleń Motorowodnych – Przystań Jachtowa „STEWA”

Kategorie: Gdańsk 2012, Wszyskie, Żeglarstwo. Tagi: , , , , , , . Autor: Redakcja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

O Redakcja

Polonia Sport – Serwis informacyjny dotyczący imprez sportowych organizowanych przy współpracy ośrodków polonijnych na całym świecie. Serwis ten opiera się na drukowanym biuletynie “Polonia Sport”, stronie internetowej www.poloniasport.com , audycjach Radia Polonia Sport i przekazywaniu aktualności przez FanPage na Facebooku. Głównym celem serwisu jest propagowanie sportu wśród Polonii na całym świecie, wspieranie i popularyzacja idei Światowych Igrzysk Polonijnych, Polonijnych Mistrzostw Świata oraz imprez z udziałem Polonii. Poprzez serwis informacyjny „Polonia Sport” pragniemy informować Polonię o bieżących i minionych wydarzeniach sportowych. Realizacji projektu przyświeca podtrzymywanie więzi z ojczyzną i polską kulturą, a także poznawanie i propagowanie kultury Polskiej poprzez sport, rekreację oraz projekty kulturalne i charytatywne. Uwaga! Jakiekolwiek powielanie, wykorzystywanie i dystrybucja zawartych na stronach internetowych należących do redakcji POLONIA SPORT materiałów dozwolona jest wyłącznie za zgodą właściciela. Warunkiem uzyskania zgody na wykorzystanie materiałów, do których prawa autorskie należą redakcji POLONIA SPORT jest przytoczenie ich w niezmienionej postaci wraz z widocznym i wyraźnym oznaczeniem: “Źródło – www.poloniasport.com” lub innym równoważnym, a jeśli publikacja jest w Internecie – wraz z aktywnym linkiem do strony, z której treść została pobrana. Prawa autorskie Treść serwisów internetowych należących do redakcji POLONIA SPORT wraz z podstronami i wszystkie ich elementy podlegają ochronie przewidzianej przez austriackie oraz międzynarodowe prawo, w tym w szczególności przez przepisy o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.