Zapraszamy na “WIECZÓR OLIMPIJCZYKA”

Oplatek i Wieczór Olimpijczyka 2012

Oplatek i Wieczór Olimpijczyka 2012

Zapraszamy w dniu 16 grudnia br. do wspólnego spędzenia niedzielnego popołudnia i wieczoru. O godzinie 16.00 w klubie UTOPIA, 1120 Wien, Ruckergasse 30-32 rozpocznie się spotkanie “WIECZÓR OLIMPIJCZYKA” połączony z tradycyjnym OPŁATKIEM. Spotkanie nasze zaszczycą Radca – minister Kierownik Wydziału Konsularnego Tadeusz Oliwiński wraz z małżonką oraz ks. dr Krzysztof Dudzik SAC.

Ramowy program spotkania organizowanego przy współpracy z Wydzialem Konsularnym, MOKPiI Szczyrk i klubem UTOPIA:
* przyznanie tytułów Polonijnego Sportowca Roku 2011 i 2012 oraz wręczenie nagród i wyróżnień przez ministra Tadeusza Oliwińskiego
* prezentacja strojów Teamu Austria
* prezentacja multimedialna z imprez w których brali udział sportowcy naszej Polonii:

– X Światowych Zimowych Igrzysk Polonijnych – Beskidy 2012
– III Polonijnych Mistrzostw Świata w Siatkowce – Andrychów 2012
– I Biegu po Serce Zbója Szczyrka

* tradycyjny Opłatek prowadzony przez ks. dr Krzysztof Dudzik SAC

* po godzinie 18tej wraz z w muzykami Edytą i Jackiem rozpoczniemy wspólne kolędowanie a w późniejszych godzinach radosną zabawę.

Podczas spotkania zapraszamy również na:
– słodki i słony poczęstunek
– napoje (wodę gazowanę i butelkę wina na parę )
– zimną płytę (wędliny i sery)
– góralski bigos z Polski
– pierogi ruskie
– barszczy czerwony
– pachnące pieczywo prosto od szczyrkowskiego piekarza

Każdy z uczestników otrzyma świąteczny prezent. W tym roku będzie to płyta CD z tradycyjnymi kolędami w wykonaniu kapel góralskich wraz z książeczką ze słowami kolęd i specjalnie wydaną na tę okazję kartkę świąteczną.

Uwaga! Pierwszych 50-gości otrzyma płytę CD, z autografen naszego aktualnego dwukrotnego mistrza olimpijskiego Tomasza Majewskiego.

Kategorie: Opłatek Olimpijczyków, Wieczór Olimpijczyka. Tagi: , , , , , , , . Autor: Redakcja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

O Redakcja

Polonia Sport – Serwis informacyjny dotyczący imprez sportowych organizowanych przy współpracy ośrodków polonijnych na całym świecie. Serwis ten opiera się na drukowanym biuletynie “Polonia Sport”, stronie internetowej www.poloniasport.com , audycjach Radia Polonia Sport i przekazywaniu aktualności przez FanPage na Facebooku. Głównym celem serwisu jest propagowanie sportu wśród Polonii na całym świecie, wspieranie i popularyzacja idei Światowych Igrzysk Polonijnych, Polonijnych Mistrzostw Świata oraz imprez z udziałem Polonii. Poprzez serwis informacyjny „Polonia Sport” pragniemy informować Polonię o bieżących i minionych wydarzeniach sportowych. Realizacji projektu przyświeca podtrzymywanie więzi z ojczyzną i polską kulturą, a także poznawanie i propagowanie kultury Polskiej poprzez sport, rekreację oraz projekty kulturalne i charytatywne. Uwaga! Jakiekolwiek powielanie, wykorzystywanie i dystrybucja zawartych na stronach internetowych należących do redakcji POLONIA SPORT materiałów dozwolona jest wyłącznie za zgodą właściciela. Warunkiem uzyskania zgody na wykorzystanie materiałów, do których prawa autorskie należą redakcji POLONIA SPORT jest przytoczenie ich w niezmienionej postaci wraz z widocznym i wyraźnym oznaczeniem: “Źródło – www.poloniasport.com” lub innym równoważnym, a jeśli publikacja jest w Internecie – wraz z aktywnym linkiem do strony, z której treść została pobrana. Prawa autorskie Treść serwisów internetowych należących do redakcji POLONIA SPORT wraz z podstronami i wszystkie ich elementy podlegają ochronie przewidzianej przez austriackie oraz międzynarodowe prawo, w tym w szczególności przez przepisy o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.