Klasyfikacja końcowa – Andrychów 2012

KOBIETY:_wsb_480x360_PMSwS+w+Andrychowie+2012+-+258_new
1. Skawa Wadowice
2. Sokół Grodno
3. Ezerzeme Daugavpils
4. Grodno
5. Fortuna Soleczniki
6. KSP Wilno

MĘŻCZYŹNI:
1. Ezerzeme Daugavpils
2. MKS Andrychów
3. Al Caudry
4. Sokół Grodno
5. UMKS PZ 10 Kęczanin Kęty
6. Team Canada
7. Polonia Wilno
8. PSV Segromy

Czytaj dalej

Sokół Grodno z Białorusi najlepszy!

© multimedialny.lowicz.eu

© multimedialny.lowicz.eu

Zakończyły się rozgrywki sportowe w ramach II Europejskiego Festiwalu Siatkówki Drużyn Polonijnych i Miast Partnerskich Łowicza i Ziemi Łowickiej.

W sobotę 3 lipca, w hali sportowej OSiR przy ul. Topolowe, rozegrano jego finały. Najlepszymi zespołami siatkarzy w obu kategoriach: kobiet i mężczyzn, okazały się drużyny Sokół Grodno z Białorusi.

© multimedialny.lowicz.eu

© multimedialny.lowicz.eu

Uroczyste podsumowanie rozgrywek oraz wręczenie pucharów i medali zwycięzcom, odbyło się tego samego dnia, wieczorem, w Skansenie w Marzycach.

Puchary, medale i dyplomy zawodnikom osobiście wręczyli: Krzysztof Jan Kaliński – burmistrz Łowicza, Marek Hauszyld prezes Zarządu Semper Polonia, Zbigniew Kuczyński – dyrektor łowickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Krzysztof Miklas – redaktor sportowy i współtwórca Festiwalu Siatkówki w Łowiczu.

© PoloniaSport,com Fot. Andrzej Kempa

© PoloniaSport,com Fot. Andrzej Kempa

Gratulacje zwycięzcom złożył także Manfred Heinze – burmistrz Colditz (Miasto Partnerskie Łowicza), który podziękował organizatorom za zaproszenie i udział w Festiwalu. Podobnie uczyniła Andżelika Borys, była prezes Związku Polaków na Białorusi, która przez cały czas trwania Festiwalu, kibicowała swojej drużynie.

Organizatorami imprezy byli: Urząd Miejski w Łowiczu, Starostwo Powiatu Łowickiego, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łowiczu, Fundacja Sempre Polonia oraz Fundacja Polaka Siatkówka.

© multimedialny.lowicz.eu

© multimedialny.lowicz.eu

Impreza współfinansowana była ze środków Senatu RP.

Poniżej przedstawiamy końcową klasyfikację turnieju siatkówki.

Kobiety:

  1. Sokół Grodno (Białoruś)
  2. Saluzzo (Włochy)
  3. Świdnica (Polska)
  4. Grodno (Białoruś)
  5. Soleczniki (Litwa)
  6. Reprezentacja Miasta Łowicz
  7. Wiwat Wilno (Litwa)
  8. KSP FUN Wilno (Litwa)
  9. Reprezentacja Powiatu Łowickiego
© lowicz.eu

© lowicz.eu

Mężczyźni:

  1. Sokół Grodno (Białoruś)
  2. Polonia Wilno (Litwa)
  3. Ezerzeme Daugavpils (Łotwa)
  4. Aviżenie (Litwa)
  5. PSV Segromy – Bulding Plastic (Austria)
  6. KS Batory (Bialoruś)
  7. Polomannia Aachen (Niemcy)
  8. Reda (Polska)
  9. Soleczniki (Litwa)
  10. Colditz (Niemcy)
  11. Lubliniec (Polska)
  12. KSP LUX Wilno (Litwa)

Pełne zestawienie wyników moóna pobrać tutaj ->  Klasyfikacja końcowa Łowicz 2010

źródło: www.lowicz.eu

Plan rozgrywek II Polonijnych 

Mistrzostwa Świata w Łowiczu

PoloniaSport,com

www.PoloniaSport.com

Szczegółowy plan 

II Polonijnych 

Mistrzostwa Świata w Lowiczu

29.06.2010
godz. 18.00 – Hotel Akademicki MWSH-P w Łowiczu, ul. Warszawska 9A – zakwaterowanie oraz kolacja.
godz. 20.00 – Konferencja techniczna (regulamin turnieju, losowanie grup). Czytaj dalej