Polonia zagrała w II Dzień Przyjaciół Piłki Nożnej

Kobieca drużyna piłkarska Polonii Sport w Wiedniu

Ponad 2200 drużyn złożonych z profesjonalnych zawodników, ale też starszych i młodszych fanów piłki nożnej wybiegło w niedzielę, 8 czerwca, na boiska w całym kraju. W ponad 750 miejscowościach rozegranych zostało przeszło 1100 Wielkich Meczów w ramach ogólnopolskiej inicjatywy sportowej II Dnia Przyjaciół Piłki Nożnej. Sympatycy futbolu grali nie tylko dla zabawy i sportowej satysfakcji, ale też dla zdrowia kobiet. W tym roku wydarzenie połączone zostało bowiem ze społeczną akcją „Razem Wygrywamy z Rakiem Piersi” realizowaną wspólnie z Federacją Stowarzyszeń Amazonki. W każdym województwie podczas piłkarskich zmagań zarówno kobietom, jak i mężczyznom rozdawano „Różowe Kartki”. Mają one zachęcać panie do wykonania badań pozwalających na wczesne wykrycie nowotworu piersi, a jednocześnie angażować panów w profilaktykę tej choroby.

Kobieca drużyna piłkarska Polonii Sport w Wiedniu i Andrzej Kempa

W tym roku przy współpracy z „Polonia Sport”, „Fundacja Piłka jest Piękna” rozpoczęła kampanie zachęcającą Polonię do udziału w Dniu Przyjaciół Piłki Nożnej. Jako pierwsze stawiły się na boisku polki mieszkające w Wiedniu. Na stadionie Vienna Cricket u. Football-Club przy znanym z wielkich meczy np. Austria – Polska (Euro 2008) Ernst-Happel-Stadion, o godz 19.00 panie rozegrały mecz piłkarski i pokazały rakowi piersi różową kartkę. W biało-czerwonej kolorystyce zawodniczki rozegrały bardzo dynamiczny i pełen wigoru mecz, który zakończył się wynikiem 3:0. Wszystkie bramki strzeliła medalistka Teamu Austria ze Światowych Igrzysk Polonijnych w Kielcach – Wioletta Dziża. Wygrana jednak zgodnie z ideą Dnia Przyjaciół Piłki Nożnej przypadła wszystkim zawodniczkom. – Jesteśmy przekonani, że w przyszłym roku Polonia rozegra mecze piłkarskie na wszystkich kontynentach – mówi Andrzej Kempa, który wraz z Klaudią Bukowską zorganizowali to spotkanie piłkarskie.

Trzeba dodać, że pełne wdzięku polonijne piłkarki nożne dbają na co dzień o swoją kondycję, ćwicząc pod fachowym okiem Klaudii Bukowskiej (multimedalistki XV Światowych Igrzysk Polonijnych) w Fitness-Inspiration.

O tym jak akcja przebiegła w Polsce, opiszemy idąć za informacją podanej w artykule organizatora Dnia Przyjaciół Piłki Nożnej.
„- Drugiej edycji Dnia Przyjaciół Piłki Nożnej nie można odmówić ogromnego sukcesu. Ponad trzykrotnie pobiliśmy wyniki z ubiegłego roku – nie tylko w liczbie meczów, ale i drużyn, które zmierzyły się na boiskach w całym kraju. Do walki o zdrowie kobiet włączyły się setki miejscowości z 16 województw. Dziękujemy wszystkim za udział w naszej akcji. Już teraz zachęcamy też do uczestnictwa w kolejnej edycji, tym bardziej, że znów zamierzamy grać dla pań – mówi Krzysztof Bąk, prezes Fundacji Piłka jest Piękna, organizującej II Dzień Przyjaciół Piłki Nożnej

– W całej Polsce podczas Wielkich Meczów Amazonki wspólnie z przyjaciółmi piłki nożnej rozdały tysiące „Różowych Kartek”. Chcieliśmy w ten sposób przypomnieć kobietom, że warto przyjść na badania mammograficzne, bo pokonując swój strach mogą wygrać zdrowie i życie. Ale na tym akcja się nie kończy, bo od 9 czerwca do 14 lipca kartki będą przekazywane również elektronicznie, by przez tych kilka tygodni zachęcić jeszcze więcej pań do profilaktyki raka piersi – mówi Krystyna Wechmann, prezes Federacji Stowarzyszeń Amazonki, ambasadorka społecznej akcji „Razem Wygrywamy z Rakiem Piersi”.

 

Kobieca drużyna piłkarska Polonii Sport w Wiedniu

Kobieca drużyna piłkarska Polonii Sport w Wiedniu

II Dzień Przyjaciół Piłki Nożnej odbył się pod honorowym patronatem Andrzeja Biernata, Ministra Sportu i Turystyki, Bartosza Arłukowicza, Ministra Zdrowia, a także Polskiego Związku Piłki Nożnej. Patronat nad wydarzeniem objęły też Związek Miast Polskich i Związek Powiatów Polskich. Ambasadorami akcji zostali Ewa Pajor, polska piłkarka, Przemek Świercz, kapitan reprezentacji Amp Futbol Polska i Krzysztof Golonka, mistrz świata w Trikach Piłkarskich z 2011 roku. Na liście osób popierających akcję znaleźli się też premier Donald Tusk, Zbigniew Boniek, Michał Listkiewicz, Robert Lewandowski, Jakub Błaszczykowski, Przemysław Tytoń, Damien Perquis, Dorota Zawadzka, a także Dariusz Dziekanowski i wiele innych znanych osobistości.

Ambasadorami akcji „Razem Wygrywamy z Rakiem Piersi” oprócz Krystyny Wechmann są Łucja Bielec, założycielka i prezes Fundacji „SOS Życie”, Elżbieta Radziszewska, Poseł na Sejm RP, a także znani dziennikarze Iwona Schymalla, Paulina Czarnota-Bojarska oraz Tomasz Kammel. Koordynatorem akcji na całą Polskę ze strony Amazonek jest Anna Jasińska z Poznańskiego Towarzystwa Amazonki.”

/źr. http://www.dppn.pl /

Kategorie: Dzień Przyjaciół Piłki Nożnej, Inne, Wszyskie. Tagi: , , , , , , , , . Autor: Redakcja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

O Redakcja

Polonia Sport – Serwis informacyjny dotyczący imprez sportowych organizowanych przy współpracy ośrodków polonijnych na całym świecie. Serwis ten opiera się na drukowanym biuletynie “Polonia Sport”, stronie internetowej www.poloniasport.com , audycjach Radia Polonia Sport i przekazywaniu aktualności przez FanPage na Facebooku. Głównym celem serwisu jest propagowanie sportu wśród Polonii na całym świecie, wspieranie i popularyzacja idei Światowych Igrzysk Polonijnych, Polonijnych Mistrzostw Świata oraz imprez z udziałem Polonii. Poprzez serwis informacyjny „Polonia Sport” pragniemy informować Polonię o bieżących i minionych wydarzeniach sportowych. Realizacji projektu przyświeca podtrzymywanie więzi z ojczyzną i polską kulturą, a także poznawanie i propagowanie kultury Polskiej poprzez sport, rekreację oraz projekty kulturalne i charytatywne. Uwaga! Jakiekolwiek powielanie, wykorzystywanie i dystrybucja zawartych na stronach internetowych należących do redakcji POLONIA SPORT materiałów dozwolona jest wyłącznie za zgodą właściciela. Warunkiem uzyskania zgody na wykorzystanie materiałów, do których prawa autorskie należą redakcji POLONIA SPORT jest przytoczenie ich w niezmienionej postaci wraz z widocznym i wyraźnym oznaczeniem: “Źródło – www.poloniasport.com” lub innym równoważnym, a jeśli publikacja jest w Internecie – wraz z aktywnym linkiem do strony, z której treść została pobrana. Prawa autorskie Treść serwisów internetowych należących do redakcji POLONIA SPORT wraz z podstronami i wszystkie ich elementy podlegają ochronie przewidzianej przez austriackie oraz międzynarodowe prawo, w tym w szczególności przez przepisy o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.