Tropem Wilczym – VI Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Wiedeń 2018

Już 4 marca 2018 roku (niedziela) o godzinie 11:00 w parku przed zamkiem Neugebäude Schloss w 11tej dzielnicy Wiednia zorganizowany zostanie “Bieg Tropem Wilczym”. Podczas tego wydarzenia, uczestnicy pobiegną dla uczczenia pamięci Żołnierzy Wyklętych.

1 marca został ustanowiony Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. To święto państwowe honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego, działającego w latach 1944-1963, w obrębie przedwojennych granic RP. Z tej też okazji, promując jednocześnie aktywność sportową i zdrowy styl życia, chcemy wspólnie z rodakami w Polsce w tym samym czasie tj. o godz, 12:00 uczcić pamięć Żołnierzy Wyklętych uczestnicząc w pierwszej wiedeńskiej edycji biegu „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”

Wyznaczona trasa obejmie dystans honorowy tj. 1963 metrów (to nawiązanie do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek). Bieg nie ma charakteru rywalizacji sportowej, dlatego też czas nie będzie mierzony. Zapisy rozpoczną się bezpośrednio przed biegiem i potrwają od godz. 11:00 do 11:45.

Na mecie wszyscy uczestnicy otrzymają okolicznościowy dyplom z wiedeńskiej edycji biegu. Wydarzenie niesie silne przesłanie patriotyczne oraz może być ciekawe dla osób w każdym wieku.

Zaangażowanie w projekt potwierdza, że idea i wartości, o które swoją walkę oparli Żołnierze Wyklęci są dzisiaj wciąż żywe i aktualne.

Organizatorzy zachęcają wszystkich do wzięcia udziału w wydarzeniu, by wspólnie uczcić pamięć Żołnierzy Wyklętych.

„>

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.