Program Polska Bandera 2018 ruszył na pełnym wietrze !

Polska Bandera 2018 ! Prezes Polskiego Związku Żeglarskiego – dr Tomasz Chamera zaprasza środowisko wodniackie do włączenia się we wspólne obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W tym roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.To niewątpliwie wspaniała okazja do pokazania żeglarstwa, jako formy aktywności o charakterze patriotycznym i edukacyjnym. Niepodległość narodu jest naszym dobrem, które stanowi inspirację do wspólnej celebracji, a tak wyjątkowe okoliczności mogą i powinny łączyć wszystkich Polaków” – podkreśla dr Tomasz Chamera. „Z potrzeby integracji społeczeństwa, a szczególnie środowiska wodniackiego, zachęcam do aktywnego uczestniczenia w programie Polska Bandera, co może oznaczać zarówno okazję do wspólnego świętowania, jak i formę twórczej ekspresji” – dodaje Prezes Polskiego Związku Żeglarskiego.

Wątkiem przewodnim programu jest konkurs, aktywizujący zarówno na wodzie, jak i na brzegu. Uczestników konkursu oceniać będzie kapituła pod przewodnictwem Prezesa PZŻ, a laureaci zostaną wyróżnieni podczas Gali Polskiego Związku Żeglarskiego. Regulamin programu i konkursu dostępne są na stronie www.polskabandera.pya.org.pl.

Środowisko żeglarskie pragnie włączyć się aktywnie w wyjątkowe święto, podkreślając tym samym swój patriotyzm. Wartości, które jednoczą naród, mogą również jednoczyć żeglarzy, marynarzy, motorowodniaków, wioślarzy, kajakarzy i wszystkich wodniaków, którym szczególne bliskie są wartości patriotyczne, podobnie jak bliska jest Polska Bandera powiewająca dumnie na topie masztów, gaflach, czy na flagsztoku, za rufą jachtów, które podkreślają tym samym swoją przynależność lub dla odmiany na brzegu, podniesiona na maszcie flagowym polskich portów jachtowych i przystani, gdzie majestatycznie dodaje honoru i godności.” – wymienia Tadeusz Gospodarczyk, członek Zarządu PZŻ i współpomysłodawca projektu.

W ramach „Polskiej Bandery 2018” została przewidziana kampania w mediach społecznościowych zachęcająca do korzystania z narzędzi promocyjnych, takich jak ramki, czy filtry zdjęć, które mają nie tylko zachęcić do włączenia się w akcję, ale również wpłynąć na jej zasięg i pozytywny odbiór.

Ponadto na dzień 15. sierpnia br. jest planowana wodniacka „masa krytyczna” na wodach morskich i śródlądowych, mająca na celu aktywne, niekiedy spontaniczne włączenie się całego środowiska wodniackiego w obchody, czemu powinien sprzyjać dzień wolny, jeszcze w trakcie szczytu sezonu żeglarskiego 2018.

Polska Bandera, jest tzw. wspólnym mianownikiem dla żeglarstwa oraz symboliki wątków niepodległościowych i patriotycznych. Program Polska Bandera zakłada aktywizację środowiska wodniackiego, z inicjatywy Polskiego Związku Żeglarskiego, który w imieniu Prezesa Tomasza Chamery zaprasza wszystkich pasjonatów sportów wodnych nie tylko do wspólnego świętowania obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, ale również do integracji na wodzie oraz włączenia się w zabawę konkursową, do której zapraszamy wszystkich chętnych, a szczególnie dzieci i młodzież oraz patrząc szerzej – Polki i Polaków mieszkających lub żeglujących za granicą, co pomoże nam stworzyć żeglarską mapę aktywności wodniackich pod polską banderą” – mówi Maciej Szafran. „Co ważne i zasługuje na uwagę, program Polska Bandera rozpoczyna cykl corocznych akcji organizowanych przez Polski Związek Żeglarski, mających na celu aktywizację i integrację pasjonatów sportów wodnych, zjednoczonych pod wspólną ideą i motywem przewodnim, który będzie podporządkowany nadrzędnemu celowi” – dodaje koordynator projektu.

Więcej informacji na stronach, oraz na profilu Facebook PZŻ:
http://polskabandera.pya.org.pl , www.pya.org.pl
www.facebook.com/polsailing

————————————–

Źródło: http://polskabandera.pya.org.pl
(Tekst i grafiki umieszczono na mocy uzgodnienia Koordynatorem Programu)

Kategorie: Inne, Ogłoszenia, Polonijne Centrum Sportów Wodnych, Wszyskie. Tagi: , , , , , . Autor: Redakcja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

O Redakcja

Polonia Sport – Serwis informacyjny dotyczący imprez sportowych organizowanych przy współpracy ośrodków polonijnych na całym świecie. Serwis ten opiera się na drukowanym biuletynie “Polonia Sport”, stronie internetowej www.poloniasport.com , audycjach Radia Polonia Sport i przekazywaniu aktualności przez FanPage na Facebooku. Głównym celem serwisu jest propagowanie sportu wśród Polonii na całym świecie, wspieranie i popularyzacja idei Światowych Igrzysk Polonijnych, Polonijnych Mistrzostw Świata oraz imprez z udziałem Polonii. Poprzez serwis informacyjny „Polonia Sport” pragniemy informować Polonię o bieżących i minionych wydarzeniach sportowych. Realizacji projektu przyświeca podtrzymywanie więzi z ojczyzną i polską kulturą, a także poznawanie i propagowanie kultury Polskiej poprzez sport, rekreację oraz projekty kulturalne i charytatywne. Uwaga! Jakiekolwiek powielanie, wykorzystywanie i dystrybucja zawartych na stronach internetowych należących do redakcji POLONIA SPORT materiałów dozwolona jest wyłącznie za zgodą właściciela. Warunkiem uzyskania zgody na wykorzystanie materiałów, do których prawa autorskie należą redakcji POLONIA SPORT jest przytoczenie ich w niezmienionej postaci wraz z widocznym i wyraźnym oznaczeniem: “Źródło – www.poloniasport.com” lub innym równoważnym, a jeśli publikacja jest w Internecie – wraz z aktywnym linkiem do strony, z której treść została pobrana. Prawa autorskie Treść serwisów internetowych należących do redakcji POLONIA SPORT wraz z podstronami i wszystkie ich elementy podlegają ochronie przewidzianej przez austriackie oraz międzynarodowe prawo, w tym w szczególności przez przepisy o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.