PODSUMOWANIE I WYNIKI „IV BIEGU PO SERCE ZBÓJA SZCZYRKA”

IV Bieg po Serce Zbója Szczyrka25 tysięcy 540 km to nowy, imponujący rekord „IV Biegu po Serce Zbója Szczyrka”, który odbył się 6. lipca 2014 na Placu św. Jakuba w Szczyrku!

Tutaj są do pobrania wyniki IV Biegu po Serce Zbója Szczyrka —> IV Bieg po Serce Zbója Szczyrka WYNIKI
– nagradzane są osoby, które zajęły I miejsce w każdej kategorii,
– zaznaczone na czerwono
– te osoby zapraszamy do IT Szczyrk po odbiór nagród (od najbliższego piątku),
– w przypadku I miejsca ex aequo,
– nagrody otrzymują wszystkie osoby o takiej samej ilości zdobytych serc.

Drodzy uczestnicy!
Chcielibyśmy Wam serdecznie podziękować za udział w imprezie, za ogromną siłę i wielkie serca. W niedzielne popołudnie na Placu św. Jakuba zgromadziły się tłumy, by wspólnie pomóc 6,5 letniej mieszkance Szczyrku – Blance Bieniek, u której w czerwcu br. wykryto nowotwór złośliwy – mięsaka, a także wesprzeć prace Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religii w Zabrzu oraz cele charytatywne Stowarzyszenia Zbója Szczyrka.

Udało się nam w końcu wprowadzić do systemu dane z wszystkich kart biegu i zliczyć serca, które zdobyliście przekraczając metę. Kochani, pamiętajmy jednak, że „Bieg po serce Zbója Szczyrka” jest imprezą charytatywną, nie zawodami sportowymi, dlatego prosimy o wyrozumiałość w kwestii ogólnej klasyfikacji i ilości zdobytych serc przez poszczególnych uczestników. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za ich uczciwość, w tej kwestii opieramy się na sumieniu każdej z osób i liczymy, że zebrane serca są rzeczywistą ilością pokonanych okrążeń.
Im więcej serc, tym więcej zebranych środków na pomoc chorym dzieciom.

IV Bieg po Serce Zbója Szczyrka - 007Podczas „IV Biegu po Serce Zbója Szczyrka” wydanych zostało ponad 1300 kart biegu. Do biura organizacyjnego wróciło 1070 – co pozwoliło zarejestrować te osoby (w tym 577 kobiet oraz 493 mężczyzn). Uczestnicy, którzy oddali dokładnie wypełnione karty mogą być oficjalnie sklasyfikowani, a najlepsi z nich w swoich kategoriach będą nagrodzeni. Niestety nie wszystkie osoby wypełniły poprawnie karty biegu, pomijając np. wiek, co uniemożliwiło nam ich klasyfikację. W przypadku braku oznaczenia sposobu pokonywania trasy, założyliśmy, że osoba poruszała się pieszo (chyba, że ilość serc ewidentnie wskazywała na pokonywanie trasy rowerem).

Dzięki oddanym kartom rejestracyjnym wiemy ile okrążeń pokonano. Podczas IV edycji imprezy, Zbój Szczyrek rozdał 18 tysięcy 479 serduszek! Szacujemy, że podczas imprezy na Placu św. Jakuba oraz na trasie było ponad 2000 osób! Najwięcej serc, wśród wszystkich startujących, zdobył Pan Andrzej Habierski. Jeżdżąc na rowerze, aż 84 razy pokonał wyznaczone okrążenie. Najmłodszym uczestnikiem był 3 tygodniowy Karol Kania, natomiast najstarszy zawodnik skończył 85 lat (dodajmy, że była to Pani).

IV Bieg po Serce Zbója Szczyrka - 238Chcielibyśmy z całego serca podziękować Apartamentom Parkowym, Hotelowi Alpin, Hotelowi Meta oraz OW Exploris za przepyszny żurek, kwaśnicę i chrzanicę, którymi mogli się posilić nasi zawodnicy. Wydaliśmy ponad 1000 porcji zupy!
Wielkie „dziękujemy” kierujemy do Pań z Koła Emerytów ze Szczyrku za upieczenie smakowitych, domowych ciast. Były tak smaczne, że zjedliśmy ponad 1500 kawałków 🙂 Dziękujemy również OW Exploris, firmie Kam-Pelek i Kacper za ufundowanie wód mineralnych.

Pragniemy poinformować, że upominki dla najaktywniejszych uczestników biegu, można odbierać od najbliższego weekendu w Informacji Turystycznej w Szczyrku. Osoby, mieszkające daleko od naszego miasta, proszone są o kontakt mailowy it@szczyrk.pl w celu przekazania adresu, na który wyślemy przesyłkę.

IV Bieg po Serce Zbója Szczyrka - 207W Biegu uczestniczyły liczne delegacje m.in. Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religii w Zabrzu, przedstawiciele Polonii Austria, Radio ZET, INTER-WELM Bielsko-Biała, PBC Katowice, Tatry Mountain Resorts, IPA Katowice, Link to Poland, Apartamenty Parkowe ze Szczyrku, OSP Szczyrk, Akcja Katolicka, Siostry Elżbietanki, KS HALNY Węgierska Górka, Bolix i Kam-Pelek, Mysłowicki Klub Biegacza No1, Byledobiec Anin (Tork), Ju-Jitsu Katana Szczytno, DPS Wilkowice, REHPOINT centrum rehabilitacji, Starostwo Powiatowe w Zawierciu, Ultra Beskid Sport, RKB BACA, BOGMAR, Huligan’s, sklep ŻABKA Szczyrk.

Jest nam niezwykle miło poinformować, że wśród uczestników Biegu byli nie tylko mieszkańcy Szczyrku i okolicznych miejscowości, ale również osoby z całej Polski i zagranicy. Gościliśmy turystów z Austrii i Szwecji, a na trasie Biegu pojawili się uczestnicy m.in. z Sopotu, Warszawy, Krakowa, Zielonej Góry, Katowic, Zawiercia, Mysłowic, Rudy Śląskiej, Częstochowy, Kielc czy Torunia.  Dziękujemy!

IV Bieg po Serce Zbója Szczyrka - 218   IV Bieg po Serce Zbója Szczyrka - 214  IV Bieg po Serce Zbója Szczyrka - 215   IV Bieg po Serce Zbója Szczyrka - 216  IV Bieg po Serce Zbója Szczyrka - 226   IV Bieg po Serce Zbója Szczyrka - 229

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podczas IV Biegu po Serce Zbója Szczyrka byli z nami:

Stowarzyszenie Zbója Szczyrka
Miasto Szczyrk
Światowe Igrzyska Polonijne Polonia Austria
Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu
Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej
Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Szczyrku
Spółka PBC Katowice (nowy inwestor stoku Beskid w Szczyrku)
Tatry Mountain Resorts (nowy inwestor Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego)
Radio ZET
TVP Polonia
Polonia Sport
Hi-Tec
LinkToPoland
INTER-WELM – autoryzowany dealer VW, Audi oraz Skoda w Bielsku-Białej
HEAD
BillBird – właściciel marki Moje Rachunki
Urząd Kontroli Skarbowej
Pokoje Gościnne MARANG
Apartamenty PARKOWE
Hotel META ****
OW EXPLORIS
firma Kam-Pelek (sprzedaż kamienia naturalnego)
firma Kacper (pokoje gościnne Kacper-Pelo oraz produkcja ubranek i akcesoriów dla psów i kotów)
Hotel ALPIN
Willa pod Klimczokiem
Studio PAULA Body&Soul
firma HUSE (producent siłowni zewnętrznych)
Miracle-Med (kosmetologia i medycyna estetyczna)
Eftera (Akademia Wolności Emocjonalnej, pomiar tkanki tłuszczowej)
Dziękujemy wszystkim uczestnikom, sponsorom i partnerom za udział, pomoc i dobre serca! Przypominamy, że zbiórka trwa do 31. sierpnia 2014.
Osoby, które zechcą wesprzeć finansowo tegoroczną zbiórkę proszone są o wpłaty na konto „STOWARZYSZENIA Zbója Szczyrka” – numer konta: 28 1240 1170 1111 0010 5663 9220, Bank PEKAO S.A.

Organizatorzy.

[flagallery gid=13 skin=minima_jn align=left]