List Piotra Pogona do laureatów konkursu „Moja Polska coraz piękniejsza …”

Piotr Pogon - Polonia SportPrzyjaciele Moi Najwyższej Miary !

Przykro mi ogromnie, że powikłania chorobowe i wysoka gorączka uniemożliwiła mi osobistą obecność na wiedeńskiej gali konkursowej “Moja Polska coraz piękniejsza czyli 25 lat zmian w niepodległej Polsce”.

Mój szczególny ukłon i wielki szacunek kieruję do młodych laureatów konkursu, organizatorów spotkania, gości, wszystkich dla których słowo : POLSKA , jest najwyższą wartością, wielkim dziedzictwem i wyzwaniem.

Minęło ćwierć wieku… rok 1989, przełom ustrojowy i ekonomiczny, późniejsze wejście Polski w struktury Unii Europejskiej – to wszystko spowodowało prawdziwą eksplozję polskiego społeczeństwa obywatelskiego. Ilość organizacji pozarządowych, projektów charytatywnych i działań pro publico bono osiągnęła liczby pięciocyfrowe. Można powiedzieć wiele o blaskach i cieniach transformacji kolejnej Rzeczypospolitej, jednak młode pokolenie w pełni wykorzystuje swobodę i możliwości indywidualnej aktywności w sektorze pozarządowym i szeroko pojętym non – profit. Jako skuteczny fundraiser, animator społeczny, sportowiec charytatywny który trzykrotnie zmagał się z chorobą nowotworową, mam dla Państwa dobrą wiadomość. Oficjalne statystyki dotyczące rzekomej inercji i pasywności młodego pokolenia zafałszowują rzeczywisty obraz liderów i chęci aktywności obywatelskiej Polaków.

Screenshot 2015-03-01 00.21.13W trakcie działalności zawodowej i charytatywnej spotykam się z dziesiątkami przykładów ludzi, którzy niezależnie od wieku, statusu majątkowego, pochodzenia i miejsca zamieszkania… chcą zmieniać i kreować otaczającą rzeczywistość. Co najistotniejsze: wzmaga się poczucie odpowiedzialności za swoje „ małe Ojczyzny” : wiejskie, gminne, regionalne.

Fundusze z puli Unii Europejskiej stanowią swoistą furtkę realizacyjną niebanalnych i kreatywnych projektów. Polska odpracowuje stracony czas „bezdechu” żelaznej kurtyny i sowietyzacji. Jestem zachwycony energią moich rodaków. Smutny jest fakt wielkiej, zarobkowej fali emigracyjnej młodego pokolenia, ale summa summarum, jestem pewien że osoby które na nią się zdecydowały, będą stanowić w przyszłości rodzaj elity i zaczynu do zmiany świadomości społecznej Polaków w postrzeganiu wpływu na kreowanie własnej egzystencji, świadomego przeżywania każdego dnia, pielęgnowania korzeni własnej tożsamości i pochodzenia.

Jako człowiek z nietuzinkowym życiorysem, swoisty pośrednik dobra z wielka wiarą w Boga i jego nieomylną siłę sprawczą, chciałbym Wam wszystkim przekazać dobrą energię i absolutne przekonanie, że tylko przez otwarcie na drugiego człowieka, aktywność, wzajemną pomoc. Wasze życie nabierze kolorów, sensu i spełnienia.

Nie bądźcie „bylejacy”, zdobywajcie każdego dnia swoje szczyty, stawiajcie sobie wyzwania i wierzcie w Polskę i Jej dziedzictwo.

Z wielkim szacunkiem,
Piotr Pogon

Unknown

Kategorie: Inne, Konkurs „Moja Polska – coraz piękniejsza”, Wszyskie. Tagi: , , , , , . Autor: Redakcja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

O Redakcja

Polonia Sport – Serwis informacyjny dotyczący imprez sportowych organizowanych przy współpracy ośrodków polonijnych na całym świecie. Serwis ten opiera się na drukowanym biuletynie “Polonia Sport”, stronie internetowej www.poloniasport.com , audycjach Radia Polonia Sport i przekazywaniu aktualności przez FanPage na Facebooku. Głównym celem serwisu jest propagowanie sportu wśród Polonii na całym świecie, wspieranie i popularyzacja idei Światowych Igrzysk Polonijnych, Polonijnych Mistrzostw Świata oraz imprez z udziałem Polonii. Poprzez serwis informacyjny „Polonia Sport” pragniemy informować Polonię o bieżących i minionych wydarzeniach sportowych. Realizacji projektu przyświeca podtrzymywanie więzi z ojczyzną i polską kulturą, a także poznawanie i propagowanie kultury Polskiej poprzez sport, rekreację oraz projekty kulturalne i charytatywne. Uwaga! Jakiekolwiek powielanie, wykorzystywanie i dystrybucja zawartych na stronach internetowych należących do redakcji POLONIA SPORT materiałów dozwolona jest wyłącznie za zgodą właściciela. Warunkiem uzyskania zgody na wykorzystanie materiałów, do których prawa autorskie należą redakcji POLONIA SPORT jest przytoczenie ich w niezmienionej postaci wraz z widocznym i wyraźnym oznaczeniem: “Źródło – www.poloniasport.com” lub innym równoważnym, a jeśli publikacja jest w Internecie – wraz z aktywnym linkiem do strony, z której treść została pobrana. Prawa autorskie Treść serwisów internetowych należących do redakcji POLONIA SPORT wraz z podstronami i wszystkie ich elementy podlegają ochronie przewidzianej przez austriackie oraz międzynarodowe prawo, w tym w szczególności przez przepisy o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.

1 myśl w temacie “List Piotra Pogona do laureatów konkursu „Moja Polska coraz piękniejsza …”

  1. Pingback: Laureaci konkursu „Moja Polska coraz piękniejsza …” w Instytucie Polskim w Wiedniu. | POLONIA SPORT - INTERNETOWY SERWIS INFORMACYJNY SPORTOWEJ POLONII

Możliwość komentowania jest wyłączona.