Siatkarskie złoto dla drużyny Polskiego Towarzystwa Lekarskiego w Mińsku

Polonia Medyczna MinskSiatkarskie złoto dla drużyny Polskiego Towarzystwa Lekarskiego w Mińsku na XIV Igrzyskach Lekarskich. W dniach 14-18 września 2016r. na obiektach Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem odbyły się XIV Letnie Igrzyska Lekarskie. W imprezie udział brali lekarze z całej Polski i rywalizowali  w różnych konkurencjach: piłka nożna, koszykówka, siatkówka, lekkoatletyka, pływanie, kolarstwo, szosowe, tenis ziemny, tenis stołowy, siatkówka plażowa, badminton i inne.

W Igrzyskach Lekarskich wzięła udział drużyna lekarzy-siatkarzy Polskiego Towarzystwa Lekarskiego z Mińska „Polonia Medyczna Mińsk”. Drużyna „Polonia Medyczna Mińsk” narodziła się z końcem 2013 r., jednocząc na parkiecie doświadczonych lekarzy oraz młodych adeptów zawodu z Mińska i okolic. Debiutem było uczestnictwo w XII Igrzyskach Lekarskich w 2014r w Zakopanem i XV Mistrzostwach Polski Lekarzy w Pilce Siatkowej w Wieluniu w marcu 2015r.

Inauguracją były XIII Letnie Igrzyska Lekarskie w Zakopanem w 2015 roku, gdzie jako „czarny koń” Igrzysk, Polonia Medyczna z Mińska wygrała większość meczów fazy grupowej, pokonując mistrza ubiegłego roku Łódź i w meczu półfinałowym pokonała drużynę Mińsk Onkologia. Ale w spotkaniu finałowym ekipie Silesii drużyna Polonii Medycznej uległa. Na Igrzyskach Lekarskich w 2015 roku lekarze z Mińska zdobyli siatkarskie srebro.

W tym roku, na Igrzyskach Lekarskich drużyna z Mińska w półfinale pokonała mistrza ubiegłego roku Silesię, a w meczu finałowym pokonała Lódź. Do Mińska wrócili się ze złotem.

Lekarze z Mińska  byli uczestnikami największej sportowej imprezy organizowanej dla polskich lekarzy.
Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni poziomem organizacyjnym, a przede wszystkim sportowym tego turnieju.
Trzeba odznaczyć, że wyrównany, stosunkowo wysoki poziom rozgrywek zapewnił dużą dawkę sportowych emocji.

Drużyna „Polonia Medyczna Mińsk” zajęła 1 miejsce. Nasza drużyna planuje walkę o złoty krążek na XVII Mistrzowstwach Polski Lekarzy w Siatkówce Halowej w 2017 r. i uczestnictwo w XV Igrzyskach Lekarskich w 2017 r.

Zakopane, 14-18 września 2016 r.
Foto i tekst: Rusłan Horodko

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.