Bieg Po Serce Zbója spod Złotej Górki

Bieg po Serce Zbója Andrychow

6 października 2013 r. (niedziela) po raz pierwszy w Andrychowie odbędzie się niezwykłe wydarzenie. Urząd Miejski w Andrychowie, Stowarzyszenie „Zbója Szczyrka”, Światowe Igrzyska Polonijne Polonia-Austria, Miasto Szczyrk, Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religii w Zabrzu, Polonia Sport, Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie, Fundacja Promyczek w Andrychowie oraz Ośrodek Wspierania Rodziny w Andrychowie. zapraszają na „Bieg po Serce Zbója spod Złotej Górki”.

Jest to impreza sportowo – rekreacyjna o charakterze charytatywnym, mająca na celu wsparcie Fundacji Rozwoju Kardiochirurgi im Zbigniewa Religi w Zabrzu, a także pomoc małemu mieszkańcowi Gminy Andrychów.

Wydarzenie to zapoczątkowano w Szczyrku w 2012r kiedy to odbył się pierwszy ” Bieg Po Serce Zbója Szczyrka” samą ideę Biegu „przywiózł” Andrzej Kempa Prezes Stowarzyszenia Światowe Igrzyska Polonijne – Polonia Austria, który wraz z Dyr. MOKPI Szczyrk Sabiną Bugaj i członkami Stowarzyszenia Zbója Szczyrka opracowali  warunki przeprowadzenia „Biegu po Serce Zbója”.

Zainteresowanie i środki, które udało sie zgromadzić dla osób chorych na serce były ogromne, dlatego w tym roku postanowiliśmy, że również w Andrychowie pomożemy chorym dzieciom, a przy okazji zorganizujemy wielką imprezę dla absolutnie WSZYSTKICH!

Mapa Biegu w Andrychowie

Ideą imprezy jest pokonanie jak największej ilości okrążeń wyznaczonej trasy. Technika jej przebycia jest całkowicie dowolna ponieważ można ją pokonać biegiem, przejechać na rowerze, hulajnodze, deskorolce lub rolkach. Trasę można przejść pieszo w grupie przyjaciół czy też przejść z kijami do nordic walking. Mile widziane są również osoby niepełnosprawne.

Jak możemy pomóc:
– poprzez swoją obecność i udział w imprezie
– informujemy o biegu jak największą ilość osób
– pomoc w poszukiwaniu sponsora, który przekazałby kwotę pieniężną na rzecz fundacji.
– przekazanie atrakcyjnych rzeczy które mogłyby wziąć udział w licytacji.
– poprzez wrzucenie wolnych datków do puszek u wolontariuszy lub dokonanie przelewu na specjalnie przygotowanych drukach
– wykupienie pakietu biegu w cenie 10 zł zawierającego:
*smycz
*długopis
*koszulka okolicznościowa
*dla najaktywniejszych SUPER NAGRODY

źródło: organizatorzy

Kategorie: Andrychów, Biegi i rekreacja, I Bieg po Serce Zbója, Wszyskie. Tagi: , , , , , , , , . Autor: Redakcja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

O Redakcja

Polonia Sport – Serwis informacyjny dotyczący imprez sportowych organizowanych przy współpracy ośrodków polonijnych na całym świecie. Serwis ten opiera się na drukowanym biuletynie “Polonia Sport”, stronie internetowej www.poloniasport.com , audycjach Radia Polonia Sport i przekazywaniu aktualności przez FanPage na Facebooku. Głównym celem serwisu jest propagowanie sportu wśród Polonii na całym świecie, wspieranie i popularyzacja idei Światowych Igrzysk Polonijnych, Polonijnych Mistrzostw Świata oraz imprez z udziałem Polonii. Poprzez serwis informacyjny „Polonia Sport” pragniemy informować Polonię o bieżących i minionych wydarzeniach sportowych. Realizacji projektu przyświeca podtrzymywanie więzi z ojczyzną i polską kulturą, a także poznawanie i propagowanie kultury Polskiej poprzez sport, rekreację oraz projekty kulturalne i charytatywne. Uwaga! Jakiekolwiek powielanie, wykorzystywanie i dystrybucja zawartych na stronach internetowych należących do redakcji POLONIA SPORT materiałów dozwolona jest wyłącznie za zgodą właściciela. Warunkiem uzyskania zgody na wykorzystanie materiałów, do których prawa autorskie należą redakcji POLONIA SPORT jest przytoczenie ich w niezmienionej postaci wraz z widocznym i wyraźnym oznaczeniem: “Źródło – www.poloniasport.com” lub innym równoważnym, a jeśli publikacja jest w Internecie – wraz z aktywnym linkiem do strony, z której treść została pobrana. Prawa autorskie Treść serwisów internetowych należących do redakcji POLONIA SPORT wraz z podstronami i wszystkie ich elementy podlegają ochronie przewidzianej przez austriackie oraz międzynarodowe prawo, w tym w szczególności przez przepisy o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.