I BIEG PO SERCE ZBÓJA SPOD ZŁOTEJ GÓRKI – PODSUMOWANIE

Bieg po Serce Zbója Andrychów - 01RAPORT PODSUMOWUJĄCY I. BIEG PO SERCE ZBÓJA SPOD ZŁOTEJ GÓRKI
6014,60 km – Gibraltar w 4 godz. tam i z powrotem !

Dnia 06.10.2013r odbył się w Andrychowie I Bieg po Serce Zbója spod Złotej Górki. Jest to impreza sportowo rekreacyjna o charakterze charytatywnym, organizowana przez Urząd Miejski w Andrychowie, Centrum Kultury i Wypoczynku, Fundację Promyczek oraz Stowarzyszenie Zbója Szczyrka.

Bieg po Serce Zbója Andrychów - 08

W październikowe popołudnie Park Miejski w Andrychowie pękał w szwach. Bieg po Serce Zbója Spod Złotej Górki zgromadził tłumy, które chciały pomóc dzieciom chorym na serce a w szczególności małemu Wiktorowi z Andrychowa, który jako 2 miesięczne dziecko przeszedł operację serduszka a obecnie cierpi na czterokończynowe porażenie mózgowe. Chłopiec ma 4 latka, jest ciekawy świata i bardzo dobrze rozwija się intelektualnie.
Od godz.12.00 do godz 16.45 zarejestrowało się 735 osób z czego: – 139 kobiet
– 108 mężczyzn
– 301 dzieci do 12 lat
– 187 młodzież od 13 -18 lat

Bieg po Serce Zbója Andrychów - 14Łączna liczba widzów i uczestników wynosiła ok 1000 osób. Dzięki nim zebraliśmy 8 060,73 zł. a w ciągu kilku następnych dni na specjalnie utworzone subkonto Fundacji Promyczek przelano łącznie 1000,00 zł. Mamy nadzieję, że do 06.12.2013r. ta kwota jeszcze wzrośnie.
Uczestnikiem biegu charytatywnego mógł zostać każdy – bez względu na wiek czy kondycję fizyczną. Organizatorzy wyznaczyli dwie trasy – pieszą i rowerową. Dużym powodzeniem cieszyła się trasa piesza, licząca 900 m, na której zdobyto łącznie 4384 okrążenia. Na trasie dla poruszających się na sprzęcie sportowym uzyskano 2069 okrążeń. Techniki przebycia obydwu tras były dowolne. Można było je pokonać – biegnąc, spacerując, jadąc na rowerze, rolkach czy deskorolce.

Najstarszy uczestnik liczył 76 lat natomiast najmłodszy 2 miesiące. Uczestnicy wykazali się bardzo dobrą kondycją fizyczną. Łącznie pokonali 6453 okrążeń co daje nam średnią 8,5 okrążenia na osobę. Uczestnikami, którzy zdobyli największą liczbę okrążeń byli:

Bieg po Serce Zbója Andrychów - 81Krystian Trojan i Dominik Fraś. Obydwaj zdobyli po 60 okrążeń na trasie pieszej
Mateusz Zaremba, który jeżdżąc na rowerze, aż 94 razy pokonał wyznaczoną trasę rowerową.

Jest nam niezmiernie miło, że na starcie stawiły się też osoby niepełnosprawne. W szeregach stanęły też liczne grupy, min.
– Szkoła Podstawowa nr 4 im. Mikołaja Kopernika (była to najliczniejsza grupa licząca 140 os.) – Orkiestra Dęta „Andropol”
– Orkiestra Dęta OSP Roczyny
– Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich
– Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Oddział w Andrychowie – Ognisko Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej „Motor”
– Andrychowski Klub Sportowy „Beskid”
– Przedszkole nr 5 w Andrychowie
– Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych „Dać Szansę” w Wadowicach – Fundacja Dajmy Dzieciom Radość
– Fundacja Promyczek

Atrakcją dla dzieci były interaktywne punkty animacji, które od godziny 12.00 do 17.00 umilały wolny czas uczestnikom biegu.
Centrum Kultury i Wypoczynku
– malowanie twarzy
– układanie puzzli – TAJNA MAPA ZBÓJA
Fundacja Promyczek
– animacje i mini przedszkole
Ośrodek Wspierania Rodziny
– zabawa z masą solną, malowanie serduszek
Biblioteka
– konkurs wiedzy o Andrychowie
Ognisko Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej „Motor” – strzelanie do celu, gry i zabawy sprawnościowe

Bieg po Serce Zbója Andrychów - 64

śpiewająca młodzież z Andrychowa

Dodatkowo wystąpili:
– Klub Sportowy Lotto Aqila z Wadowic z pokazem trialu rowerowego – Zespół SETLIFE
– Grupa Teatralna JAKA
– Orkiestra Dęta „Andropol”
– Orkiestra Dęta OSP Roczyny

Bieg po Serce Zbója Andrychów - 51

Andrzej Kempa, Tomasz Żak, Jan Sarna, Roman Babski

Swoją obecnością zaszczycili nas Goście Specjalni:
– Andrzej Kempa, Prezes Stowarzyszenia Zbója Szczyrka
– Prof. dr hab. n. med. Lech Poloński
– Dr Jan Sarna, Dyrektor Fundacji Rozwoju Kardiochirurgi im. prof. Z. Religii – Jacek Jończyk – Starosta Wadowicki
– Tomasz Żak, Burmistrza Andrychowa
– Roman Babski, Przewodniczącego Rady Miejskiej Andrychowa
– Radni Rady Miejskiej Andrychowa

Część oficjalną prowadził Robert Fraś, dziennikarz Twojego Radia Andrychów, natomiast rejestracją i obsługą zawodów zajął się Wydział Turystyki, Sportu i Kultury, CKiW, 2 wolontariuszki z Czarnego Gronia, 40 wolontariuszy LO z Andrychowa oraz 20 harcerzy z ZHP Andrychów.

Bieg po Serce Zbója Andrychów - 75

Andrzej Kempa, Roman Babski, Sabina Bugaj, Jan Sarna i pracownicy FRK, Tomasz Żak

Podczas imprezy wydano 50 l krupniku, 50 l żurku oraz 70 l grochówki. Wydano również 850 butelek wody mineralnej. Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich przekazało 10 szt. ciasta, które podzielono i wydano uczestnikom. Wypieki zniknęły ze stołów w okamgnieniu! Sprzedano 100 pakietów pamiątkowych, zawierających smycz, długopis oraz koszulkę. Zakup pakietu w cenie 10 zł nie był obowiązkowy. Łączna kwota ze sprzedaży pakietów, zbiórki oraz przelewów, które można przekazywać do 06.12.2013r zostaną podzielone na:
– Podopiecznego Fundacji Promyczek Wiktora Nowaka – 50% zbiórki – Podopiecznych Fundacji Zbója Szczyrka – 25% zbiórki
– Fundację Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu na prace nad budową protezy serca dla dzieci – 25% zbiórki

Uzyskaliśmy patronat medialny Gazety Krakowskiej, Polonii Sport, Link to Poland, Nowin Andrychowskich oraz portalu Mam Newsa.

Bieg po Serce Zbója Andrychów - 83Uczestnicy, którzy wykazali się największym zaangażowaniem zostali obdarowani nagrodami. W puli nagród znalazły się:
– statuetka Zbója spod Złotej Górki
– weekend w Hotel&SPA Kocierz
– pasibrzuch na Czarnym Groniu
– wejściówki na basen Hotel & SPA Kocierz, Warowni Inwałd, Czarnego Gronia, Dinolandii oraz Mini Zoo Kucyk.

Podzieliliśmy zawodników na 4 grupy w kategorii :
KOBIETY największą liczbę okrążeń zdobyli:
trasa piesza – Agata Jarzyna z nr 603 – 21 okrążeń trasa rowerowa – Joanna Pączek z nr 609 – 55 okrążeń

MĘŻCZYŹNI największą liczbę okrążeń zdobyli:
trasa piesza – Maciej Mrowiec z nr 411 – 53 okrążenia trasa rowerowa – Zbigniew Kosak z nr 418 – 72 okrążenia

DZIECI do 12 lat największą liczbę okrążeń zdobyli: trasa piesza – Oskar Mikołajek z nr 75 – 50 okrążeń trasa rowerowa – Jakub Budka z nr 21 – 81 okrążeń

MŁODZIEŻ 12-18 lat największą liczbę okrążeń zdobyli:
trasa piesza – Krystian Trojan z nr 1018 i Dominik Fraś z nr 1012, którzy uzyskali po 60 okrążeń trasa rowerowa – Mateusz Zaremba z nr 209 – 94 okrążenia

Dodatkowo wyłoniliśmy:
najstarszego uczestnika – Zbigniew Kosak – 76 lat.
najmłodszego uczestnika – Jagoda Ogrzałek – 2 miesiące.

Bieg po Serce Zbója Andrychów - 88

Bieg wsparli:
Dinolandia, Warownia Inwałd,Kocierz Hotel&Spa, Pawbol, Mini Zoo Kucyk, Stanica Hucuł, Grupa Maspex Wadowice Tymbark, Czarny Groń, Cordia Plus, Kazmar, Stacja Paliw Wit Ziółkowski, Piekarnia u Frysia, Piekarnia Marczyńscy, JS Inwestor Słoneczne Osiedle Ogniochrom, Drukarnia Drukpress, Obiecanki Cacanki, Wizan, Adria, Pan Jacek Wardzyński, Sklep warzywny OWOC Stowarzyszenie Koła Gospodyń Zakład Gospodarki Komunalnej

Sponsorom, Partnerom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Biegu Po Serce Zbója Spod Złotej Górki składamy ogromne podziękowania.

źródło: organizatorzy, foto: Andrychów.pl i PoloniaSport.com

Bieg po Serce Zbója Andrychów - 89 Bieg po Serce Zbója Andrychów - 90

Kategorie: Andrychów, Biegi i rekreacja, I Bieg po Serce Zbója, Wszyskie. Tagi: , , , , , , , , . Autor: Redakcja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

O Redakcja

Polonia Sport – Serwis informacyjny dotyczący imprez sportowych organizowanych przy współpracy ośrodków polonijnych na całym świecie. Serwis ten opiera się na drukowanym biuletynie “Polonia Sport”, stronie internetowej www.poloniasport.com , audycjach Radia Polonia Sport i przekazywaniu aktualności przez FanPage na Facebooku. Głównym celem serwisu jest propagowanie sportu wśród Polonii na całym świecie, wspieranie i popularyzacja idei Światowych Igrzysk Polonijnych, Polonijnych Mistrzostw Świata oraz imprez z udziałem Polonii. Poprzez serwis informacyjny „Polonia Sport” pragniemy informować Polonię o bieżących i minionych wydarzeniach sportowych. Realizacji projektu przyświeca podtrzymywanie więzi z ojczyzną i polską kulturą, a także poznawanie i propagowanie kultury Polskiej poprzez sport, rekreację oraz projekty kulturalne i charytatywne. Uwaga! Jakiekolwiek powielanie, wykorzystywanie i dystrybucja zawartych na stronach internetowych należących do redakcji POLONIA SPORT materiałów dozwolona jest wyłącznie za zgodą właściciela. Warunkiem uzyskania zgody na wykorzystanie materiałów, do których prawa autorskie należą redakcji POLONIA SPORT jest przytoczenie ich w niezmienionej postaci wraz z widocznym i wyraźnym oznaczeniem: “Źródło – www.poloniasport.com” lub innym równoważnym, a jeśli publikacja jest w Internecie – wraz z aktywnym linkiem do strony, z której treść została pobrana. Prawa autorskie Treść serwisów internetowych należących do redakcji POLONIA SPORT wraz z podstronami i wszystkie ich elementy podlegają ochronie przewidzianej przez austriackie oraz międzynarodowe prawo, w tym w szczególności przez przepisy o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.