Spotkanie Sportowej Polonii w Austrii

RADA IGRZYSK POLONIJNYCH W AUSTRII SERDECZNIE ZAPRASZA NA SPOTKANIE PROMOCYJNE !

W dniach od 27.07 do 4.08.2019 odbędą się XIX Światowe Letnie Igrzyska Polonijne w Gdyni, z tego względu w dniu 25 stycznia Rada Igrzysk Polonijnych w Austii organizuje spotkanie informacyjne mające na celu przybliżyć ideę Igrzysk Polonijnych oraz poinformować sympatyków sportu o jego przebiegu. Spotkanie odbędzie się w piątek, 25 stycznia o godz. 18:00. Miejsce: PAN (Dom Polski), Sala Jana III Sobieskiego, Boerhaavegasse 25, 1030 Wien
Wstęp: wolny

Na spotkaniu m.in.:
– słowo wstępne Konsula Generalnego RP w Wiedniu Bartłomieja Rosika,
– prezentacja Rady Igrzysk Polonijnych i koordynatorów dyscyplin,
– prezentacja Światowych Letnich Igrzysk Polonijnych w latach 2005-2017,
– prezentacja medali i pucharów Teamu Austria,
– prezentacja stroju reprezentacyjnego Teamu Austria,
– omówienie udziału w Igrzyskach,
– omówienie nadchodzących polonijnych imprez sportowych.

Po spotkaniu zapraszamy na „bankiet przy sportowej lampce wina” 🙂

Informacja ogólna:

Światowe Letnie Igrzyska Polonijne odbędą się w Gdyni po raz pierwszy. Organizatorzy oczekują 1500 zawodników z całego świata, którzy w dniach 27.07-04.08 2019 r. rywalizować będą w prawie 30 dyscyplinach sportowych takich jak m.in.: badminton, bieg na 5 km, bowling, brydż, ergometry, futsal, golf, kolarstwo mtb, koszykówka, lekkoatletyka, nordic walking, piłka nożna, piłka ręczna, pływanie, ringo, siatkówka, siatkówka plażowa, strzelectwo, szachy, tenis stołowy, tenis ziemny, turniej dziecięcy, żeglarstwo i turniej rodzinny. Rozgrywkom sportowym towarzyszyć będą wydarzenia kulturalne i turystyczne.

Koordynacją startu TEAMU AUSTRIA na Igrzyskach Polonijnych w Gdyni zajmuje się siedmioosobowa RADA IGRZYSK POLONIJNYCH W AUSTRII, w skład której wchodzą: Julian Gaborek – kierownik Rady, Jacek Bibro, Andrzej Kempa, Andrzej Lech, Jacek Sarnek, Katarzyna Tomaszewska i Marek Ziółkowski.

Lista osób koordynujących poszczególne dyscypliny sportowe (alfabetycznie):
Jacek Bibro – Badminton • E-mail: jbibro@aon.at
Stanisław Frączyk – Tenis stołowy • E-mail: outlook_BB7CFFA6F6C28619@outlook.com
Andrzej Kempa – Lekkoatletyka, Pływanie, Nordic Walking i Ergometry • E-mail: office@igrzyskapolonijne.at
Piotr Kwaśny – Zeglarstwo • E-mail: biuro@spinnakeryachtclub.at
Andrzej Lech – Brydż • E-mail: a.lech@kabsi.at
Piotr Michalski – Turniej dziecięcy i rodzinny • E-mail: scpoloniaaustria@gmail.com
Janusz Pauli – Golf • E-mail: fam.pauli@yahoo.de
Jacek Sarnek – Siatkówka i Piłka siatkowa plażowa • E-mail: jacek.sarnek@chello.at
Katarzyna Tomaszewska – Piłka ręczna kobiet i mężczyzn • E-mail: kaskatomaszewska@poczta.fm
Adam Turczyński – Bowling • E-mail: adamtur@gmx.at
Marek Ziółkowski – Tenis ziemny • E-mail: marek@ziolkowski.at

Julian Gaborek – koordynator dyscyplin nie objętych powyżej i kierownik d/s sportu Polonijnego w Austrii
E-mail: j.gaborek@poloniaoberoesterreich.com • Tel. +436509045133 • więcej info na FB: Sport Polonijny w Austrii

Kategorie: Igrzyska Letnie, Ogłoszenia, Wszyskie. Tagi: , , , , , , , , . Autor: Redakcja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

O Redakcja

Polonia Sport – Serwis informacyjny dotyczący imprez sportowych organizowanych przy współpracy ośrodków polonijnych na całym świecie. Serwis ten opiera się na drukowanym biuletynie “Polonia Sport”, stronie internetowej www.poloniasport.com , audycjach Radia Polonia Sport i przekazywaniu aktualności przez FanPage na Facebooku. Głównym celem serwisu jest propagowanie sportu wśród Polonii na całym świecie, wspieranie i popularyzacja idei Światowych Igrzysk Polonijnych, Polonijnych Mistrzostw Świata oraz imprez z udziałem Polonii. Poprzez serwis informacyjny „Polonia Sport” pragniemy informować Polonię o bieżących i minionych wydarzeniach sportowych. Realizacji projektu przyświeca podtrzymywanie więzi z ojczyzną i polską kulturą, a także poznawanie i propagowanie kultury Polskiej poprzez sport, rekreację oraz projekty kulturalne i charytatywne. Uwaga! Jakiekolwiek powielanie, wykorzystywanie i dystrybucja zawartych na stronach internetowych należących do redakcji POLONIA SPORT materiałów dozwolona jest wyłącznie za zgodą właściciela. Warunkiem uzyskania zgody na wykorzystanie materiałów, do których prawa autorskie należą redakcji POLONIA SPORT jest przytoczenie ich w niezmienionej postaci wraz z widocznym i wyraźnym oznaczeniem: “Źródło – www.poloniasport.com” lub innym równoważnym, a jeśli publikacja jest w Internecie – wraz z aktywnym linkiem do strony, z której treść została pobrana. Prawa autorskie Treść serwisów internetowych należących do redakcji POLONIA SPORT wraz z podstronami i wszystkie ich elementy podlegają ochronie przewidzianej przez austriackie oraz międzynarodowe prawo, w tym w szczególności przez przepisy o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.