JAN PAWEŁ WIELKI – JEGO MYŚLI I NASZE WSPOMNIENIA

logo-PKPDrodzy członkowie i sympatycy Polonijnego Klubu Podróżnika,
Witam was bardzo serdecznie i pragnę zaprosić do lektury kolejnych Nowości z PKP z których dowiecie się o najnowszych planach naszego Klubu.

Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w uroczystym wieczorze dedykowanym największemu podróżnikowi a zarazem pielgrzymowi świata wszechczasów…
JAN PAWEŁ WIELKI – JEGO MYŚLI I NASZE WSPOMNIENIA

W czasie tego wieczoru przypomnimy biografię Św. Jana Pawła II a także jego najważniejsze myśli i przesłania skierowane do nas Polaków. Zapraszamy również do przyniesienia waszych zdjęć zrobionych z polskim papieżem i krótkiego opowiedzenia przeżyc z tym związanych. Mile widziane są również kolekcje znaczków pocztowych, książek i innych publikacji o JPII.

Główną częścią wieczoru będzie multimedialna prezentacja pt:
Z polskim papieżem przez Amerykę i przez życie, w czasie której Jurek Majcherczyk opowie swoją historię, która zaczyna się jeszcze w Krakowie kiedy ks. Karol Wojtyła był Kardynałem a zakończy w Watykanie na Kanonizacji JPII. Opowie też o tym jak zdjęcie wożone na drzwiach samochodu chroniło jego i kolegów od nieszczęść, a JPII stał się duchowym uczestnikiem wyprawy. Pokaże również gdzie wysoko w Andach jest szkoła nosząca imię „Juan Pablo II” oraz Wodospady Jana Pawła II – pierwsza nazwa geograficzną nosząca Jego imię. Zobacz tutaj: http://www.fjp2.com/pl/aktualnosci/fundacja-aktualnosci/14836-in-homage-to-john-paul-ii-and-poland

Wstęp wolny!

Loteria z nagrodami, z której cały zysk przeznaczony jest na wsparcie szkoły im: „Jana Pawła II” w Peru. W czasie wieczoru będzie można spróbować słynnych papieskich „kremówek”, i wypić kawę. Serdecznie zapraszamy do aktywnego uczestniczenia w tym uroczystym wieczorze, szczególnie polonijną młodzież.
Prosimy o kontakt: 1-973-473-1249 lub info@odkrywcy.com.

Miejsca i daty:
18 Kwietnia, Sobota, 4:00pmObraz usunięty przez nadawcę.
w Kawiarence przy Parafii Św. Stanisława Kostki
189 Driggs Ave Brooklyn, NY

19 Kwietnia, Niedziela, 3:30pm
w Sali przy Parafii Św. Józefa
7 Parker Ave w Passaic, NJ

26 Kwietnia, Niedziela, 5:00pm
w Kościele Św. Teresy od Dzieciątka Jezus
131 E Edgar Rd, Linden, NJ

Organizatorzy:
Polonijny Klub Podróżnika oraz Archidiecezialne Sanktuarium Św. JPII w Linden, NJ.
Polska Fundacja Kulturalna w Clark, NJ; Rycerze Kolumba przy parafii w Linden, NJ.
Parafia Św. Józefa w Passaic, NJ; Parafia Św. Stanisława, Brooklyn, NY.

Kalendarz Podróżników
Zbliżają się lub już minęły rocznice znakomitych osiągnięć Polskich odkrywców i podrózników:
2 Kwietnia 2005 r. – W Rzymie w wieku 84 lat zmarł Karol Wojtyła, Papież Jan Paweł II, 264. następca Świętego Piotra. Pontyfikat Jana Pawła II trwał 26 lat 5 miesięcy i 16 dni. Był najdłuższym pontyfikatem w XX stuleciu i trzecim co do długości w dziejach Kościoła Powszechnego. Był rekordowy pod wieloma względami: 104 podróże apostolskie, 129 odwiedzonych krajów, prawie 1,3 milionów przemierzonych kilometrów, 1343 błogosławionych i 482 świętych.
7 kwietnia 1656 r. – zmarł Krzysztof Arciszewski, kartograf, admirał w służbie holenderskiej, pierwszy polski badacz Brazylii.
7 kwietnia 1884 r. – Urodził się Bronisław Malinowski, entolog, socjolog i antropolog. Badania terenowe nad kulturą prowadzone na Nowej Gwinei i Wyspach Triobriandzkich przyniosły mu światowy rozgłos. (zm. w 1942 r.)
14 kwietnia 1861 r. – Urodził się Stefan Szolc-Rogoziński, podróżnik, pisarz, etnograf, badacz Kamerunu i autor wielu książek o tym kraju i Afryce.
Dziękuję bardzo i jak zawsze proszę o szerokie rozpowszechnianie tego listu oraz o korzystanie z usług tych, którzy wspierają naszą działalność.

Z podróżniczym pozdrowieniem,
Jerzy Majcherczyk
Polonijny Klub Podróżnika