Ogólnopolski Turniej Mini Siatkówki Dziewcząt w Kołobrzegu

mini-siatkowka-489x325

Fotografia © Szkoła Podstawowa Nr 6 w Kołobrzegu

W turnieju tym swój udział potwierdziły 24. najlepsze zespoły z całej Polski. Są wśród nich medaliści Mistrzostw Polski, uczestnicy finałów Mistrzostw Polski, mistrzowie i medaliści swoich Mistrzostw Województwa oraz najlepsze zespoły z województwa zachodniopomorskiego. Turniej jest organizowany cyklicznie od 2005 i ma charakter Ogólnopolski.

Drużyny organizatorów tworzą w większości uczennice klas IV-VI Szkoły Podstawowej Nr 6 w Kołobrzegu, które zrzeszone są w UKS OPP Powiat Kołobrzeski.

Dziewczęta w 2011, 2012 i 2013 startowały z dużym powodzeniem w wielu Turniejach Ogólnopolskich w całej Polsce – w większości je wygrywając. Dzięki osiągniętym wynikom i reprezentowanemu poziomowi sportowemu na kołobrzeski turniej przyjeżdżają najbardziej liczące się zespoły w Polsce.

W czerwcu 2013 dziewczęta ze Szkoły Podstawowej Nr 6 w Kołobrzegu zdobyły brązowy medal na Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego, a w barażach makroregionalnych zajęły piąte miejsce.

W czerwcu 2012 wygrywając Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego uzyskały awans do Mistrzostw Polski /kwalifikowali się tylko mistrzowie województw 16 zespołów i 8 zespołów z baraży Makroregionalnych/.

We wrześniu 2011 na odbywających się w Zabrzu Mistrzostwach Polski w gronie 24 najlepszych zespołów z całej Polski dziewczęta po rozegraniu 10 meczów zdobyły V-ce Mistrzostwo Polski w kategorii dwójek.

Patronat nad turniejem objęły: Polska Fundacja Siatkówki, Zachodniopomorski Związek Piłki Siatkowej, Gazeta Kołobrzeska, Link to Poland i Polonia Sport.

plakat-TURNIEJ-AKTUALNY

źródło: www.linktopoland.com