5. Bieg po Serce Zbója Szczyrka – rekord frekwencji !

Bieg po Serce Zbója Szczyrka - II Winter Edition - 1235. Bieg po Serce Zbója Szczyrka – II WINTER EDITION

Rekord frekwencji w Zimowej Edycji podczas Biegu po Serce Zbója Szczyrka.

25 stycznia 2015 roku odbył się w Szczyrku V Bieg po Serce Zbója Szczyrka. Ta impreza sportowo-rekreacyjna o charakterze charytatywnym, organizowana przez Stowarzyszenie Zbója Szczyrka, Miasto Szczyrk, Stowarzyszenie Światowe Igrzyska Polonijne „Polonia – Austria” przy gorącym wsparciu Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu i opiece medialnej TVP Polonia i Radia Zet po raz kolejny rozgrzała setki serc a jego zimowa oprawa przy sprzyjającej aurze dodała kolejnych wrażeń zarówno biegaczom jak i kibicującym. Podczas ubiegłorocznego zimowego biegu, mimo niskich temperatur w ciągu trzech godzin zarejestrowało się ponad 500 uczestników w tym roku również tą samą ilość rejestracji osiągnięto w ciągu jedynie dwóch godzin! W sumie frekwencja podczas imprezy była na poziomie 900-1000 osób, co kolejny raz jest dowodem na to, że charytatywne biegi cieszą sie ogromnym zainteresowaniem wśród turystów i mieszkańców Szczyrku dając tym samym niespodziewany rekord frekwencji.

Bieg po Serce Zbója Szczyrka - II Winter Edition - 040Bieg wystartował w niedzielne popołudnie z placu św. Jakuba o godz. 15:00 i trwał do godziny 17.00 . Uroczyście otwarli go Burmistrz Miasta Szczyrk Antoni Byrdy, ks. Proboszcz Andrzej Loranc i w imieniu organizatorów – Prezes Stowarzyszenia Zbója Szczyrka – Andrzej Kempa. Całą imprezę prowadził nikt inny jak niezastąpiony Rafał Główka „Baca”.Imprezę biegową, która polegała na pokonywaniu dowolnej ilości okrążeń o długości ok. 1000 metrów (za każde okrążenie otrzymywano jedno serduszko) uatrakcyjniały również inne wydarzenia towarzyszące jak np:

  • zumbowa rozgrzewka, którą poprowadziła instruktorka Zumby Kasia Macura
  • występ kapeli Kotlawa
  • charytatywny kiermasz książek, zorganizowany przez najbliższych Michała Janicy, z którego dochód został przekazany chłopakowi
  • ognisko i pieczenie kiełbasek
  • licytacje

Bieg po Serce Zbója Szczyrka - II Winter Edition - 016 Bieg po Serce Zbója Szczyrka - II Winter Edition - 098Głównymi celami V Biegu po Serce Zbója Szczyrka – II Winter Edition były, pomoc dla szczyrkowianina Michała Janicy, który w wyniki wypadku stracił prawą dłoń i zbiera środki finansowe na zakup protezy oraz pozyskanie funduszy wspierających budowę prototypu sztucznego serca wirowego dla dzieci przez Fundację Rozwoju Kardiochirurgii im. Zbigniewa Religi w Zabrzu.

Podczas Biegu po Serce Zbója Szczyrka wydanych zostało ponad 500 kart uczestnika. Po sprawdzeniu poprawności wypełnienia kart i zliczeniu serduszek organizatorzy stwierdzili, że prawidłowo wypełnionych było 391 (w tym 220 kobiet oraz 171 mężczyzn) co pozwoliło sklasyfikować te osoby. Najlepsi z nich w swoich kategoriach zostaną nagrodzeni upominkami, które będą mogli odbierać w Informacji Turystycznej w Szczyrku. Oceniamy, że osób towarzyszących na trasie i podczas trwania imprezy była podobna ilość.

Bieg po Serce Zbója Szczyrka - II Winter Edition - 062Zliczono 4.220 zdobytych serc Zbója Szczyrka (w tym 2308 zdobyte przez kobiety i 1912 przez mężczyzn) doliczając do tego okrążenia pokonywane przez osoby towarzyszące ale nie zarejestrowane, śmiało możemy powiedzieć, że wspólnie pokonano dla zdrowia innych i swojego ponad 5.000 kilometrów – to imponujący wynik tegorocznej edycji zimowego Biegu po Serce Zbója Szczyrka!

Najmłodszym uczestnikiem Biegu był półroczny Hubert, najstarsza zawodniczka skończyła 73 lata, natomiast wśród panów najstarszym zawodnikiem był 68-latek.

Pamiętajmy, że „Bieg po serce Zbója Szczyrka” jest imprezą charytatywną, nie zawodami sportowymi, dlatego organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za uczciwość uczestników, w tej kwestii opierają się na sumieniu każdej z osób i liczą, że zebrane serca są rzeczywistą ilością pokonanych okrążeń.

Organizatorzy już dzisiaj zapraszają na kolejną tym razem letnią edycję Biegu po Serce Zbója Szczyrka, który to odbędzie się 5 lipca 2015 roku na Pl. św. Jakuba w Szczyrku.