XIII Światowe Igrzyska Polonijne – Słupsk 2007

Ponad tysiąc sportowców z całego świata przyjedzie nad Słupię, aby zmierzyć się w 21 konkurencjach. Większość konkurencji odbędzie się na wyremontowanym stadionie 650-lecia. Zawodnicy startujący w: żeglarstwie morskim, windsurfingu i wędkarstwie, będą dowożeni do pobliskiej Ustki autokarami zapewnionymi przez organizatora.

W dniu 23.04.2007 w „Domu Polskim” przy Boerhaavegasse 25 w Wiedniu odbyło się z inicjatywy największych polonijnych organizacji sportowych działajacych na terenie Austrii: Polskiego Stowarzyszenia Sportowego w Austrii, Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół Polski” w Austrii oraz „Polskiego Klubu” zebranie przedstawicieli tych organizacji podczas którego powołano nieformalny, ponadorganizacyjny „Społeczny Ruch – Igrzyska Polonijne 2007” którego pracą kieruje Komitet Organizacyjny w składzie (w kolejności alfabetycznej nazwisk): Michał Gąsiorowicz – Polski Klub, Lech Krawczyk – Polskie Towawarzystwo Gimnastyczne „Sokół Polski” w Austrii, Andrzej Kempa – Polskie Stowarzyszenie Sportowe w Austrii, Andrzej Lech – Wspólnota Polskich Organizacji w Austrii – Forum Polonii, Adam Turczyński – niezrzeszony.

Przewodniczącym Komitetu został Andrzej Kempa, przygotowaniom reprezentacji sportowców polonijnych do kolejnych Igrzysk Polonijnych przewodniczyć bedą zamiennie przedstawiciele organizacji sportowych z terenu Austrii. Honorowy patronat nad „Społecznym Ruchem – Igrzyska Polonijne 2007” objeli Konsulat R.P w Austrii i Wspólnota Polskich Organizacji w Austrii – Forum Polonii.

Opiekę medialną nad tą inicjatywą zapewniają, magazyn „AUSTRIAPOL.COM – Magazin für interkulturellen Dialog”, Magazyn Kulturalno-Informacyjny „JUPITER”, Magazyn „ŻONGLER POLONIA-NOVA”, Miesięcznik „GŁOS POLONII”, Miesięcznik Polaków za Granicą „POLONIKA” oraz Radio „POLONIA-WIEDEŃ”.

Uważamy, że Polonia Austriacka powinna być na tych i kolejnych Igrzyskach Polonijnych liczniej reprezentowana, odpowiednio na miarę liczebności i społecznego znaczenia naszych rodaków zamieszkujących i przebywających w Austrii.

Opiekę medialną zapewnią Radio Polonia Wiedeń, Austriapol, Polonika, Jupiter, Zongler i Głos Polonii.

Organizacje i osoby zainteresowane współorganizacją w ruchu Igrzyska Polonijne 2007 a także udziałem w XIII Światowych Igrzyskach Polonijnych prosimy o kontakt telefoniczny z koordynatorem ruchu panem Andrzejem Kempą tel. 0650 96 97 989 lub o kontakt drogą emailową office@igrzyskapolonijne.at.

Przypominamy, że według Regulaminu XIII ŚIP, każdy uczestnik Igrzysk może wziąć udział maksymalnie w 5 konkurencjach.

Zapraszamy wszystkich chętnych do rywalizacji i wspaniałej zabawy. Pragniemy wspomnieć, że podczas XII Światowych Igrzysk Polonijnych w Warszawie Polonia austriacka w 40 osobowym składzie zdobyła 5 złotych, 4 srebrne i 7 brązowych medali oraz Puchar za I-miejsce zespołowo w żeglarstwie, otrzymalismy również jedno z trzech wyróżnień organizatorów dla usportowionych rodzin.

Wiecej informacji, możecie państwo uzyskać w punkcie informacyjnym Polskiego Klubu w każdą niedzielę w godz. od 9.00 do 21.00, 1030 Wien, Strohg. 24 (za Kościołem Polskim).

Kategorie: Igrzyska Letnie, Słupsk 2007, Wszyskie. Tagi: , , , , , , , , , , , . Autor: Redakcja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

O Redakcja

Polonia Sport – Serwis informacyjny dotyczący imprez sportowych organizowanych przy współpracy ośrodków polonijnych na całym świecie. Serwis ten opiera się na drukowanym biuletynie “Polonia Sport”, stronie internetowej www.poloniasport.com , audycjach Radia Polonia Sport i przekazywaniu aktualności przez FanPage na Facebooku. Głównym celem serwisu jest propagowanie sportu wśród Polonii na całym świecie, wspieranie i popularyzacja idei Światowych Igrzysk Polonijnych, Polonijnych Mistrzostw Świata oraz imprez z udziałem Polonii. Poprzez serwis informacyjny „Polonia Sport” pragniemy informować Polonię o bieżących i minionych wydarzeniach sportowych. Realizacji projektu przyświeca podtrzymywanie więzi z ojczyzną i polską kulturą, a także poznawanie i propagowanie kultury Polskiej poprzez sport, rekreację oraz projekty kulturalne i charytatywne. Uwaga! Jakiekolwiek powielanie, wykorzystywanie i dystrybucja zawartych na stronach internetowych należących do redakcji POLONIA SPORT materiałów dozwolona jest wyłącznie za zgodą właściciela. Warunkiem uzyskania zgody na wykorzystanie materiałów, do których prawa autorskie należą redakcji POLONIA SPORT jest przytoczenie ich w niezmienionej postaci wraz z widocznym i wyraźnym oznaczeniem: “Źródło – www.poloniasport.com” lub innym równoważnym, a jeśli publikacja jest w Internecie – wraz z aktywnym linkiem do strony, z której treść została pobrana. Prawa autorskie Treść serwisów internetowych należących do redakcji POLONIA SPORT wraz z podstronami i wszystkie ich elementy podlegają ochronie przewidzianej przez austriackie oraz międzynarodowe prawo, w tym w szczególności przez przepisy o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.