Krynica-Zdrój zorganizuje XIII Światowe Zimowe Igrzyska Polonijne

5 grudnia w Krakowie Dariusz Reśko Burmistrz Krynicy-Zdroju podpisał umowę ze Stowarzyszeniem „Wspólnota Polska” na organizację XIII Światowych Zimowych Igrzysk Polonijnych Krynica-Zdrój 2018. Igrzyska rozpoczną się w terminie od 25.02.2018 r. do 03.03.2018 r. na terenie Gminy Krynicy-Zdroju. Ceremonia otwarcia i zamknięcia imprezy transmitowana będzie przez TVP Polonia.

Zawody sportowe w ramach Igrzysk rozgrywane będą w 9 dyscyplinach sportowych: biegi narciarskie, hokej, narciarstwo alpejskie, nordic walking, wielobój łyżwiarski, short track, snowboard, turniej rodzinny, igrzyska retro.

W Igrzyskach udział weźmie kilkaset osób mających polskie pochodzenie lub będących Polakami mieszkającymi na stałe poza granicami Polski.

Dla Krynicy Zdroju i jej mieszkańców organizacja XIII Światowych Zimowych Igrzysk
Polonijnych jest symboliczna, ponieważ odbędzie się w roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zimowa olimpiada łącząca polskich sportowców z całego świata będzie dobrym sposobem na inaugurację obchodów tej rocznicy
– powiedział Dariusz Reśko

Dzięki organizacji XIII Światowych Zimowych Igrzysk Polonijnych zimowy sezon turystyczny wydłuży się o tydzień, co przełoży się na większy ruch nie tylko w branży hotelarsko-gastronomicznej. Światowe Igrzyska Polonijne, to kolejne po Forum Ekonomicznym, Festiwalu Biegowym i konkursach Miss wydarzenie budujące pozytywny wizerunek Krynicy-Zdroju.
Najlepsza jest rekomendacja osób, które już nas odwiedziły, więc zapraszam na piękny tydzień polonijny do Krynicy – dodaje Dariusz Reśko.

źródło: http://www.krynica-zdroj.pl/pl/210/1661/krynica-zdroj-zorganizuje-xiii-swiatowe-zimowe-igrzyska-polonijne.html

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.