Bieg upamiętniający 330. rocznicę Odsieczy Wiedeńskiej i przemarsz wojsk polskich pod Wiedeń

W dniach 6 – 8 września br. Stowarzyszenie Światowe Igrzyska Polonijne „Polonia – Austria” wraz z partnerami organizują „Bieg upamiętniający 330 rocznicę Odsieczy Wiedeńskiej i przemarsz wojsk polskich pod Wiedeń”.

Bieg Odsieczy Wiedeńskiej

Bieg Odsieczy Wiedeńskiej

Trasa Biegu jest zgodna z tą, którą szedł Król Jan III Sobieski. Bieg sztafetowy rozpoczyna się w piątek, 6 września w Będzinie, a kończy w niedzielę 8 września na Kahlenbergu pod Wiedniem. Zawodnicy w huzarskich skrzydłach startują w z Zamku w Będzinie o godz. 12:00 i biegną 48 godzin non stop, dzień i noc, regenerując się na zmianę w autokarze, który im stale towarzyszy. W każdym mieście dołącza do grupy biegaczy środowisko lokalne – znani sportowcy itd. Finał nastąpi w niedzielę 8 września o godz. 11:00 na Kahlenbergu.

Na trasie Biegu zawsze będzie zawodnik + rowerzysta, który pilotuje biegnącego.

W autokarze huzarskiego teamu jedzie lekarz, rehabilitant, specjalny catering dla sporowców długodystansowych, zbiorniki z wodą.

Towarzyszą nam media, które relacjonują Bieg i tworzą materiał do filmu podsumowującego Bieg.

Bieg Odsieczy Wiedeńskiej

Bieg Odsieczy Wiedeńskiej

Polska SA aby uczcić powyższą uroczystość wydała kartę korespondencyjną wraz z datownikiem, który będzie dostępny w UP Będzin 1 oraz w dniu 06 września na zamku w Będzinie na stoisku okolicznościowym wraz z 12 stemplami oznaczającymi miasta przez, którą podążał Jan III Sobieski wraz z husarią (stemple będą dostępne w kolejnych dniach w głównych Urzędach Pocztowych w poszczególnych miastach zgodnie z trasą: Będzin1 – Siemianowice Śl. 1 , Piekary Śl. 1 , Bytom 1, Nakło, Tarnowskie Góry 1, Zabrze 1, Gliwice 1, Pilchowice, Rudy, Racibórz, Krzyżanowice i Cieszyn. Nadmieniamy także, iż został wydany przez organizatora znaczek personalizowany z logo biegu co stanowi doskonałe uzupełnienie waloru filatelistycznego.

Facebook:

https://www.facebook.com/bieg.odsieczywiedenskiej