Janusz Radgowski – 5.000 km na wózku aktywnym od PACYFIKU do ATLANTYKU

Jadusz RadkowskiJanusz Radgowski to niepełnosprawny maratończyk, od ponad 6 lat żyje dzięki przeszczepionej nerce, dlatego docenia ten dar jakim jest życie i pragnie pomagać innym osobom – głównie dzieciom. Janusz jest bardzo aktywny fizycznie, startuje w licznych imprezach sportowych, w maratonach, odbył  też już dwie duże wyprawy
• z Krakowa do Sopotu 01.05.2014 – 15.05.2014 „Zdobędę Swój Mount Everest”. Na wózku przez Polskę.
• z Rzymu/Watykanu do Wadowic 02.04.2015 – 11.05.2015 „Każdy Ma Swój MOUNT Everest”
Z wypraw zebrał kwotę, której całość przeznaczył na leczenie i rehabilitację Czarka (chłopczyk cierpi na dziecięce porażenie mózgowe i epilepsje) oraz Klaudusi (dziewczynka choruje na neuroblasdomie typ IV). Obecnie Janusz planuję pomoc dla Zuzi, która cierpi na zespół wad wrodzonych. Dla niej to właśnie Janusz Radgowski chcę dokonać rzeczy bardzo wyjątkowej otóż chce przejechać wózkiem aktywnym przez USA od Pacyfiku – miejscowość Seatle WA do Lewes DE nad Atlantykiem. W sumie ponad 5 tysięcy kilometrów na wózku aktywnym.  Przedsięwzięcie to jest wyczynem sportowym na skalę globalną. Janusz pisze „… swoim zachowaniem niosę w świat ideę Fair Play. W czasie moich wypraw przełamuję bariery fizyczne i wewnętrzne zahamowania. Celem każdej z nich jest pomoc w leczeniu i rehabilitacji chorych i niepełnosprawnych dzieci. Mam nadzieję, że zechcecie Państwo wesprzeć tę wyprawę, a tym samym Zuzię w powrocie do zdrowia. Dlatego poszukuję osób, firm i instytucji, które zechciałyby zasponsorować, albo w jakikolwiek sposób wspomóc mój supermaraton.”

Dziękujemy w imieniu Janusza za wsparcie i pomoc !

2 1

 

 

 

 

 

 

 

Więcej informacji:
Tel: +48 601 718 220
Mail: janusz.rsport@op.pl

https://www.facebook.com/janusz.radgowski
https://www.facebook.com/pages/Ka%C5%BCdy-Ma-Sw%C3%B3j-MOUNT-Everest/735610639882970
https://www.facebook.com/zdobedeswojmounteverest

Kategorie: Biegi i rekreacja, Ogłoszenia. Tagi: , , , , , . Autor: Redakcja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

O Redakcja

Polonia Sport – Serwis informacyjny dotyczący imprez sportowych organizowanych przy współpracy ośrodków polonijnych na całym świecie. Serwis ten opiera się na drukowanym biuletynie “Polonia Sport”, stronie internetowej www.poloniasport.com , audycjach Radia Polonia Sport i przekazywaniu aktualności przez FanPage na Facebooku. Głównym celem serwisu jest propagowanie sportu wśród Polonii na całym świecie, wspieranie i popularyzacja idei Światowych Igrzysk Polonijnych, Polonijnych Mistrzostw Świata oraz imprez z udziałem Polonii. Poprzez serwis informacyjny „Polonia Sport” pragniemy informować Polonię o bieżących i minionych wydarzeniach sportowych. Realizacji projektu przyświeca podtrzymywanie więzi z ojczyzną i polską kulturą, a także poznawanie i propagowanie kultury Polskiej poprzez sport, rekreację oraz projekty kulturalne i charytatywne. Uwaga! Jakiekolwiek powielanie, wykorzystywanie i dystrybucja zawartych na stronach internetowych należących do redakcji POLONIA SPORT materiałów dozwolona jest wyłącznie za zgodą właściciela. Warunkiem uzyskania zgody na wykorzystanie materiałów, do których prawa autorskie należą redakcji POLONIA SPORT jest przytoczenie ich w niezmienionej postaci wraz z widocznym i wyraźnym oznaczeniem: “Źródło – www.poloniasport.com” lub innym równoważnym, a jeśli publikacja jest w Internecie – wraz z aktywnym linkiem do strony, z której treść została pobrana. Prawa autorskie Treść serwisów internetowych należących do redakcji POLONIA SPORT wraz z podstronami i wszystkie ich elementy podlegają ochronie przewidzianej przez austriackie oraz międzynarodowe prawo, w tym w szczególności przez przepisy o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.