Strzał w dziesiątkę, czyli 6.wiosenny biathlon śląskiej IPA w Chorzowie.

bia.2 neu2. maja przy strzelnicy EMJOT w Chorzowie powitało nas słońce. Co prawda nieśmiało, zza chmur, ale jednak. Ale nie o zjawiskach meteorologicznych chcę Wam opowiedzieć, a o sportowym wydarzeniu, które już na trwałe wpisało się w kalendarz imprez śląskiej grupy IPA. O biathlonie. Ze to bieganie i strzelanie, wiedzą wszyscy. W Chorzowie dochodzą do tego konkurencje sprawnościowe, jak rzut atrapą granatu do celu, skok w dal z miejsca, pchnięcie kulą. I nowość – pompki. Czytaj dalej

2. MARATON ŚLĄSKIEJ GRUPY WOJEWÓDZKIEJ IPA – KATOWICE 2015

śląska grupa wojewódzka ipa„2. MARATON ŚLĄSKIEJ GRUPY WOJEWÓDZKIEJ IPA – KATOWICE 2015” –  organizatorem zawodów jest Region IPA (Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji) Katowice VIII. Dyrektor zawodów: Czesław Wizner – cylek@op.pl . Korespondencja tylko w sprawie Biegu IPA! Kierownik biura zawodów IPA: Krzysztof Buchacz.

Do sklasyfikowania w kategorii IPA mają prawo członkowie i sympatycy IPA oraz goście (reprezentanci innych służb mundurowych), zaproszeni przez organizatora.

Warunkiem uczestnictwa w kategorii IPA, jest przedstawienie podczas weryfikacji aktualnej legitymacji IPA na 2015 rok.

Zawody odbędą się w dniu 4 października 2015 roku. Start i meta usytuowana będzie w pobliżu Silesia City Center, Katowice ul. Ściegiennego. Trasa biegu poprowadzona będzie przez śląskie miasta, a jej dokładny przebieg został zamieszczony na stronie biegu głównego. Bieg rozegrany zostanie w ramach SILESIA MARATHON http://www.silesiamarathon.pl/ Zgłoszenia z zaznaczeniem kategoria IPA, przyjmowane są na stronie internetowej https://silesiamarathon.pl/pl/zgloszenia/.

Czytaj dalej

6. BIATHLON WIOSENNY ŚLĄSKIEJ IPA – CHORZÓW 2015

śląska grupa wojewódzka ipaOrganizatorem zawodów jest Region IPA Katowice VIII przy współpracy z „Odlewnia Terlecki” www.odlewnia.biz.pl „Strzelnica EMJOT” http://strzelnica.com.pl/ oraz ZZ „KADRA” www.kadra.org.pl

REGULAMIN ZAWODÓW
1. Cel zawodów
Popularyzacja strzelania i biegania jako doskonałej formy spędzania wolnego czasu oraz podnoszenie ogólnej sprawności fizycznej; Wyłonienie zwycięzców indywidualnych wbiathlonie wiosennym;

2. Termin i miejsce zawodów
2 maja 2015 r., godzina 11.00 – Strzelnica EMJOT przy ul. Harcerskiej 3 b, 41-500 Chorzów.
Strzelnica znajduje się w Parku Śląskim, na terenie Ośrodka Harcerskiego http://strzelnica.com.pl/

3. Uczestnictwo
W zawodach biorą udział członkowie IPA z ważną legitymacją, sympatycy IPA oraz członkowie ZZ „Kadra”.
Organizator dopuszcza do zawodów zaproszonych gości oraz przedstawicieli służb mundurowych. Czytaj dalej

SIPPA w Chorzowie, czyli 5. Biathlon Wiosenny Sląskiej IPA, 4. Maja 2014

grupa1 kl.Biathlon – to tak dokładnie rzecz ujmując – bieganie i strzelanie. Ale, jeżeli biathlon nie jest rozgrywany akurat w ramach igrzysk olimpijskich, można sobie pozwolić na pewną dowolność, co pod tym określeniem może się ukrywać…. Zwłaszcza, gdy impreza sportowa o takiej nazwie odbywa się co roku. I tak, 5. Biathlon Wiosenny w Chorzowie z upływem czasu przekształcił się w bardzo sympatyczne wydarzenie sportowe, które to za każdym razem przyciąga dużą grupę sportowców służb mundurowych, ich sympatyków, i kibiców.
Pomysłodawca i organizator tej imprezy, Czesław Wizner, co roku dodaje nowe elementy rywalizacji, i tak, przez pięć lat, ten niby prosty biathlon to zawody, podczas których wykazać się trzeba nie tylko wytrzymałością, ale i zwinnością, „celnym okiem”, i siłą. Pomimo ciąglego dodawania nowych konkurencji, nadal jest to zabawa dla wszystkich, którzy lubią wyzwania i ruch na świeżym powietrzu.

biathl. kl.andrzej kl.

 

 

 

 

 

 

Tegoroczna rywalizacja w chorzowskim Parku Kultury obejmowała bieg z przeszkodami wokół strzelnicy Emjot (sześć okrążeń !), rzut granatem ręcznym do celu, pchnięcie kulą, skok w dal z miejsca, i dwie serie strzeleckie (pierwsza – z pistoletu Glock, druga – z karabinu AKMS, zwanego potocznie Kałasznikowem).
Z podziwem patrzyłam, jak ten nie najlżejszy przecież karabin trafia w ręce kobiet, a one celnie potrafią z niego strzelać……. Respekt ! Czytaj dalej

5. Biathlon Wiosenny Śląskiej IPA


Biathlon IPA5. Biathlon Wiosenny Śląskiej IPA
. Po raz piąty pasjonaci tej ciekawej dyscypliny sportu spotkali 3 maja na strzelnicy EMJOT w Chorzowie oraz terenach przylegających do tego obiektu. Po raz pierwszy w zawodach uczestniczyła sześcioosobowa delegacja Polonii Austriackiej. W skład reprezentacji Polonii wchodzili: Andrzej Kempa – prezes Światowych Igrzysk Polonijnych, Dorota Fischer – redaktor serwisu informacyjnego Polonia Sport, Marcelina Wolarek, Emil Dyrzc, Hubert Kosior i Szymon Konarski.

Podobnie jak w poprzednich edycjach wprowadziliśmy dodatkowe atrakcje dla zawodników. Były to przeszkody pożyczone z pobliskiej ujeżdżalni koni. Należało na każdym okrążeniu kilka razy przeskoczyć, następnie zmieścić się pod rozstawionymi belkami na stojakach. Ponieważ sam uczestniczyłem w tej zabawie, mogę stwierdzić, że było to dość uciążliwe i wybijało z rytmu biegu. Jak stwierdzili zawodnicy – liczyła się dobra zabawa i urozmaicenie konkurencji biegowej.

Czytaj dalej