Zakończyły się XIV Światowe Igrzyska Polonijne – TORUŃ 2009

Reprezentacja Polonii austriackiej zdobyła rekordową (jak dotychczas) ilość 29-ciu medali.
Pod względem ilości zdobytych medali zajęlismy razem z Francją 8 miejsce zdobywając:

3   ZŁOTE
12 SREBRNYCH
14 BRĄZOWYCH
3   PUCHARY
oraz WYRÓŻNIENIE FAIRPLAY !

Wkrótce umiescimy na stronie pełny reportaż z Torunia. Narazie zapraszamy do przeglądniecia niektórych zdjeć z XIV Igrzysk Polonijnych w Toruniu wykonanych przez Juliana Gaborka i Natalię Kempa.

http://sippa.igrzyskapolonijne.at/index.php/torun

Dziękujemy wszystkim za udział i gratulujemy medalistom!  Informujemy, iż najbliższe VI Zimowe Światowe Igrzyska Polonijne odbędą się w 2010 w Zakopanym, a kolejne XV Światowe Letnie Igrzyska Polonijne w 2011 we Wrocławiu.

Kategorie: Igrzyska Letnie, Toruń 2009, Wszyskie. Autor: Redakcja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

O Redakcja

Polonia Sport – Serwis informacyjny dotyczący imprez sportowych organizowanych przy współpracy ośrodków polonijnych na całym świecie. Serwis ten opiera się na drukowanym biuletynie “Polonia Sport”, stronie internetowej www.poloniasport.com , audycjach Radia Polonia Sport i przekazywaniu aktualności przez FanPage na Facebooku. Głównym celem serwisu jest propagowanie sportu wśród Polonii na całym świecie, wspieranie i popularyzacja idei Światowych Igrzysk Polonijnych, Polonijnych Mistrzostw Świata oraz imprez z udziałem Polonii. Poprzez serwis informacyjny „Polonia Sport” pragniemy informować Polonię o bieżących i minionych wydarzeniach sportowych. Realizacji projektu przyświeca podtrzymywanie więzi z ojczyzną i polską kulturą, a także poznawanie i propagowanie kultury Polskiej poprzez sport, rekreację oraz projekty kulturalne i charytatywne. Uwaga! Jakiekolwiek powielanie, wykorzystywanie i dystrybucja zawartych na stronach internetowych należących do redakcji POLONIA SPORT materiałów dozwolona jest wyłącznie za zgodą właściciela. Warunkiem uzyskania zgody na wykorzystanie materiałów, do których prawa autorskie należą redakcji POLONIA SPORT jest przytoczenie ich w niezmienionej postaci wraz z widocznym i wyraźnym oznaczeniem: “Źródło – www.poloniasport.com” lub innym równoważnym, a jeśli publikacja jest w Internecie – wraz z aktywnym linkiem do strony, z której treść została pobrana. Prawa autorskie Treść serwisów internetowych należących do redakcji POLONIA SPORT wraz z podstronami i wszystkie ich elementy podlegają ochronie przewidzianej przez austriackie oraz międzynarodowe prawo, w tym w szczególności przez przepisy o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.