Sukces rodziny Kempów – Igrzyska Polonijne 2013

Andrzej Kempa , Radek Kempa , Natalia Kempa - fot-D.Kulaga-Ekipa Austrii od 2005 na Igrzyskach zdobyła łącznie 216 medali – przy 424 osobo-startach. W tym roku, Kempowie zdobyli w Kielcach 15 medali, na ostatnich 5 igrzyskach od 2005 – 2013 łącznie 56 medali.

A oto co pisze Polska prasa o naszych multimedalistach:
Echo dnia – gazeta kielecka:
„Wyczyn rodzinny Kempów.
Powody do radości mieli tez wczoraj Antoni Niemczak ze Stanów Zjednoczonych, którego córka Zosia zdobyła złote medale i poprawiła dwa rekordy igrzysk oraz Andrzej Kempa z ekipy Austrii. – Z córką Natalią na tych zawodach zdobyliśmy sześć medali w pływaniu. Zrealizowaliśmy nasz cel, złamaliśmy barierę 50 medali. W sumie na Igrzyskach Polonijnych jako rodzina wywalczyliśmy 52 medale, ale na tym nie zamierzamy poprzestać. We wtorek syn Radek zaczyna starty w lekkiej atletyce, liczymy na kilka miejsc na podium, miedzy innymi w skoku o tyczce i skoku wzwyż – mówi Andrzej Kempa.”

Echo Dnia – wyd. czwartkowe:
„Rodziny spisały się na medal.
Od mocnego uderzenia rozpoczęła ten dzień rodzina Kempów z Austrii. Andrzej i jego syn Radek zdobyli złote medale w swoich kategoriach wiekowych w skoku wzwyż, tez pierwszy dołożył jeszcze krążek z najcenniejszego kruszców skoku o tyczce.fot: D.Kulaga Na tych igrzyskach, łącznie z pływaniem w którym prym wiodła córka Natalia, rodzina Kempów wywalczyła już 14 medali.”

Redakcja Elipsy gratuluje i trzyma kciuki za następne Igrzyska … zimowe?

Foto: D.Kulaga
Foto: poloniasport.com
Foto: Anna Karahan

źródło: http://www.elipsa.at/kolejny-sukces-rodziny-kempow-igrzyska-polonijne-2013/