Sukces rodziny Kempów – Igrzyska Polonijne 2013

Andrzej Kempa , Radek Kempa , Natalia Kempa - fot-D.Kulaga-Ekipa Austrii od 2005 na Igrzyskach zdobyła łącznie 216 medali – przy 424 osobo-startach. W tym roku, Kempowie zdobyli w Kielcach 15 medali, na ostatnich 5 igrzyskach od 2005 – 2013 łącznie 56 medali.

A oto co pisze Polska prasa o naszych multimedalistach:
Echo dnia – gazeta kielecka:
„Wyczyn rodzinny Kempów.
Powody do radości mieli tez wczoraj Antoni Niemczak ze Stanów Zjednoczonych, którego córka Zosia zdobyła złote medale i poprawiła dwa rekordy igrzysk oraz Andrzej Kempa z ekipy Austrii. – Z córką Natalią na tych zawodach zdobyliśmy sześć medali w pływaniu. Zrealizowaliśmy nasz cel, złamaliśmy barierę 50 medali. W sumie na Igrzyskach Polonijnych jako rodzina wywalczyliśmy 52 medale, ale na tym nie zamierzamy poprzestać. We wtorek syn Radek zaczyna starty w lekkiej atletyce, liczymy na kilka miejsc na podium, miedzy innymi w skoku o tyczce i skoku wzwyż – mówi Andrzej Kempa.”

Echo Dnia – wyd. czwartkowe:
„Rodziny spisały się na medal.
Od mocnego uderzenia rozpoczęła ten dzień rodzina Kempów z Austrii. Andrzej i jego syn Radek zdobyli złote medale w swoich kategoriach wiekowych w skoku wzwyż, tez pierwszy dołożył jeszcze krążek z najcenniejszego kruszców skoku o tyczce.fot: D.Kulaga Na tych igrzyskach, łącznie z pływaniem w którym prym wiodła córka Natalia, rodzina Kempów wywalczyła już 14 medali.”

Redakcja Elipsy gratuluje i trzyma kciuki za następne Igrzyska … zimowe?

Foto: D.Kulaga
Foto: poloniasport.com
Foto: Anna Karahan

źródło: http://www.elipsa.at/kolejny-sukces-rodziny-kempow-igrzyska-polonijne-2013/

Kategorie: Igrzyska Letnie, Kielce 2013, Wszyskie. Tagi: , , , , , , . Autor: Redakcja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

O Redakcja

Polonia Sport – Serwis informacyjny dotyczący imprez sportowych organizowanych przy współpracy ośrodków polonijnych na całym świecie. Serwis ten opiera się na drukowanym biuletynie “Polonia Sport”, stronie internetowej www.poloniasport.com , audycjach Radia Polonia Sport i przekazywaniu aktualności przez FanPage na Facebooku. Głównym celem serwisu jest propagowanie sportu wśród Polonii na całym świecie, wspieranie i popularyzacja idei Światowych Igrzysk Polonijnych, Polonijnych Mistrzostw Świata oraz imprez z udziałem Polonii. Poprzez serwis informacyjny „Polonia Sport” pragniemy informować Polonię o bieżących i minionych wydarzeniach sportowych. Realizacji projektu przyświeca podtrzymywanie więzi z ojczyzną i polską kulturą, a także poznawanie i propagowanie kultury Polskiej poprzez sport, rekreację oraz projekty kulturalne i charytatywne. Uwaga! Jakiekolwiek powielanie, wykorzystywanie i dystrybucja zawartych na stronach internetowych należących do redakcji POLONIA SPORT materiałów dozwolona jest wyłącznie za zgodą właściciela. Warunkiem uzyskania zgody na wykorzystanie materiałów, do których prawa autorskie należą redakcji POLONIA SPORT jest przytoczenie ich w niezmienionej postaci wraz z widocznym i wyraźnym oznaczeniem: “Źródło – www.poloniasport.com” lub innym równoważnym, a jeśli publikacja jest w Internecie – wraz z aktywnym linkiem do strony, z której treść została pobrana. Prawa autorskie Treść serwisów internetowych należących do redakcji POLONIA SPORT wraz z podstronami i wszystkie ich elementy podlegają ochronie przewidzianej przez austriackie oraz międzynarodowe prawo, w tym w szczególności przez przepisy o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.